Türkiye'de gerçekleştirilen seçimlerin ardından, yatırımcılar tarafından 1 Nisan Pazartesi günü Borsa İstanbul'un açık olup olmayacağını merak ediliyor. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamalara göre, Borsa İstanbul'da işlemler devam edecek mi? işte ayrıntılar…

BORSA İSTANBUL’DA İLER SÜRECEK

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, sosyal medya hesabından yapmış olduğu duyuruyla, seçimlerin tamamlanmasının ardından Borsa İstanbul'da işlemlerin sürdürüleceğini belirtti. Herhangi bir tatil açıklaması yapılmadığı için, 1 Nisan Pazartesi günü borsada normal işlem saatlerinde işlem yapılması bekleniyor.

NORMAL ŞEKİLDE DEVAM EDECEK

Seçimlerin sonuçlanmasının ardından belgelerin ve seçim malzemelerinin ilgili kurumlara teslim sürecinin gece geç saatlere kadar devam edeceği ifade edildi. Ancak, bu durumun Borsa İstanbul'un işlem saatlerini etkilemeyeceği ve borsada işlemlerin normal şekilde devam edeceği vurgulandı.

Borsa 11

SON DAKİKA... Antalya'da teleferik düştü 1 kişi yaşamını yitirdi SON DAKİKA... Antalya'da teleferik düştü 1 kişi yaşamını yitirdi

BORSA DA HAREKETLİLİK OLACAK MI

1 Nisan Pazartesi günü borsanın açık olmasıyla birlikte, yatırımcılar ve piyasa takipçileri, seçimlerin etkilerini ve sonuçlarını borsa hareketlerine yansıyıp yansımayacağını yakından izleyecekler. Diğer yandan, bankaların 1 Nisan Pazartesi günü açık mı kapalı mı olacağına dair herhangi bir resmî açıklama yapılmadı. Dolayısıyla, bankaların işlem saatleriyle ilgili bilgilendirme yapılmadığı için, bankaların da normal işlem saatlerinde hizmet vermeye devam edeceği öngörülüyor.

Muhabir: Stajyer Muhabir Abdulrezzak Kılıç