Karayolları Genel Müdürlüğü 19 Mart Salı günkü bülteni yayınlandı. Bültende Türkiye geleninde yapım ve bakım olan yollar belirtildi ve sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat edilmesi istendi.

Uyarıda bulunan yollardan birsi de Akseki Manavgat yolu. Akseki-Manavgat yolunun 7-12. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

BABAESKİ VE LÜLEBURGAZ ARASINDA ÜST YAPI ONARIM

TEM Otoyolunun Babaeski Kavşağı-Lüleburgaz Kavşağı Kesimi 0-25. Kilometreleri arasında üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul istikametinde kesimler halinde şerit daraltma yapılarak ulaşım diğer şeritlerden sağlanacaktır. (Çalışmalar 7/24 gün/saat esasına göre yapılmaktadır.)

AYDIN DENİZLİ ARASI ŞEV KAYMASI

Aydın-Denizli Otoyolunun 19-22. kilometreleri arasında şev kayması nedeniyle çalışma yapılacağından, Aydın-Denizli istikameti Emniyet Şeridi ve Sağ Şerit trafik akışına kapatılacak ve ulaşım orta ve sol şeritlerden sağlanacaktır.

TARSUS ADANA ARASI YOL YAPIMI

Tarsus-Adana Otoyol bağlantı yolunun 6-7. kilometreleri arasında (Yenice Kavşağı Mevkii) Çukurova bölgesel havalimanı bağlantı yolu yapım İşi nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmakta.

TOKAT NİKSAR ARASI ŞEV TANZİMİ

Tokat-Niksar yolunun 36-38. kilometreleri arasında şev tanzimi çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan basına büyük darbe Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan basına büyük darbe

ELAZIĞ MALATYA ARASI ÜST YAĞI ÇALIŞMASI

Elazığ-Malatya yolunun 26-27. kilometreleri arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmakta.

PRAZİZ-GİRESUN-TİREBOLU ARASI TEK ŞERİT

Piraziz-Giresun-Tirebolu yolunun 61. kilometresinde meydana gelen deniz tahribatı nedeniyle bölünmüş yolun Tirebolu-Espiye istikametinde ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmakta.

ÇANAKKALE ÇAN ARASI YOL YAPIM

Çanakkale-Çan yolunun 27-28. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmakta.

KARABÜK KASTAMONU ULAŞIM KONTROLLÜ

Karabük-Kastamonu yolunun 9-11. kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmakta.

ŞEBİNKARAHİSAR ALUCRA ARASI HEYELAN

Şebinkarahisar-Alucra yolunun 20. kilometreleri meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanmakta.

Muhabir: NİHAT TOKLU