Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak bağımsızlık mücadelesinin adımını atmasının anısını yaşatan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın bu sene pazar gününe denk gelmesi ile 20 Mayıs Pazartesi gününün tatil olup olmayacağı merak ediliyor. Ayrıntılar haberimizde…

ANTALYA 19 MAYIS'I KONSERLE KARŞILAYACAK

19Mayıs 1 (Small)

Antalya pazarında limonun fiyatını görenler inanamadı Antalya pazarında limonun fiyatını görenler inanamadı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları için kentte değerli sanatçı DJ Burak Yeter muhteşem bir sahne performansı gerçekleştirecek. Katılımın ücretsiz olduğu ve 18 Mayıs 2024, 21.00 da Konyaaltı Beach Park Varyant Meydan'da gerçekleşecek olan konsere tüm Antalya halkı davetlidir.

19 MAYIS'IN ANLAM VE ÖNEMİ

Haberler Antalya 19 Mayis Kutlamalari 20180520083149 (Small)

Türkiye'nin kurtuluş mücadelesinin sembolü olarak tanımlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl da milli bilinci pekiştirecek etkinliklerle kutlanacak. Bu anlamlı gün Mustafa Kemal Atatürk'ün 1919'da Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkarak milli mücadelenin adımını atması, Türk milletinin, bağımsızlığını elde etmek amacıyla verdiği savaşın başlangıcıdır. Atatürk, bu anlamlı günü Türk gençlerine hediye etmiş ve 19 Mayıs'ı Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan etmiştir.

20 MAYIS PAZARTESİ TATİL Mİ?

Img 9227 (Small)

Bu sene Pazar gününe denk gelen 19 Mayıs'ta ilkokul, ortaokul, liseler ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan anaokulları ve kreşler tatil olacak, resmi tatil olması nedeniyle kamu çalışanları bu günü izinli olarak geçirecekken özel sektör çalışanları ise işverenlerinin hazırladığı tatil takvimine göre izinli sayılacak ya da bu günü çalışarak geçirecekler. 20 Mayıs Pazartesi günü ise eğitim kurumları, kamu sektörü ve özel sektör için tatil olmayacak.

Muhabir: Şeyda Tütgün