Türkiye’nin en eski güreşlerinden Manisa 565. Akhisar Çağlak Yağlı Güreşleri’nde ilk tur güreşleri tamamlandı. İlk tur güreşlerinde en büyük mücadele Ali Gürbüz ile Ünal Karaman arasında yaşandı. Bu güreş ilk turun son güreşi oldu. Ali Gürbüz uzatmada inanılmaz bir künde ile adını ikinci tura yazdırırken, izleyiciler bu galibiyeti uzun süre alkışladı. İlk turu yunus Emre Yaman, güreş yapmadan geçti.
GEÇTİĞİMİZ YIL ERTUĞRUL DAĞDEVİREN KAZANMIŞTI
Geçtiğimiz yıl yapılan 564. Manisa Akhisar Çağlak Güreşleri’ni Ertuğrul Dağdeviren kazanmıştı. Finalde Ertuğrul Dağdeviren Ali Gürbüz’ü mağlup ederken, Okan Acar ile Süleyman Başar ise 3’ncülüğü paylaşmıştı.
GÜREŞLERE KATILAN BAŞPEHLİVANLAR
Ramazan Bircan, Recep Taslak, Yıldıray Akın, Ramazan Bircan, Ali İhsan Batmaz, Osman Kan, Emre Erkal, Nedim Gürel, Yunus Emre Yaman, Orhan Okulu, İsmail Erkal, Ali Gürbüz, Serdar Yıldırım, Mustafa Arslan, Enes Doğan, Özkan Yılmaz, Ali Gökçen, Yalçın Üncül, Hakan Çalışır, Okan Acar, Kaan Kaya, Hüseyin İyican, Feyzullah Aktürk, Hamza Köseoğlu, İsmail Güzel, Süleyman Aykırı, Ünal Karaman, Ali Yanatma, İbrahim Çoraman, Hasan Cengiz, Onur Şenel, Osman Özgün.
İLK TUR EŞLEŞMELERİ
Orhan Okulu - Hasan Cengiz
İsmail Erkal - Ali Yanatma
Serdar Yıldırım - Süleyman Aykırı
Mustafa Arslan - İsmail Güzel
Enes Doğan - Hüseyin İyican
Özkan Yılmaz - Hamza Köseoğlu
Ali Gökçen - Feyzullah Aktürk
Ramazan Bircan - Yalçın Üncül
Recep Taslak - Okan Acar
Nedim Gürel - İbrahim Çoraman
Ali Gürbüz - Ünal Karaman
Ali İhsan Batmaz - Hakan Çalışır
Yıldıray Akın - Kaan Kaya
Emre Erkal - Onur Şenel
Osman Özgün – Osman Kan
Recep Çakır - Faruk Akkoyun
İKİNCİ TURA KALAN BAŞPEHLİVANLAR
Yunus Emre Yaman (kura ile) Orhan Okulu, Ali Yanatma, Süleyman Aykırı, Mustafa Arslan, Enes Doğan, Hamza Köseoğlu, Feyzullah Aktürk, Yalçın Üncül, Okan Acar, Nedim Gürel, Ali Gürbüz, Ali İhsan Batmaz, Recep Çakır, Emre Erkal, Osman Kan.