30. Gönen Yağlı Güreşleri’nin ilk turu sona erdi. Güreşlere 22 başpehlivan katıldı. İlk turda 11 çift güreş tuttu. İlk turda birbirine denk başpehlivanlar güreştiler. 11 güreşin 4’ü puanlamaya kaldı. Yanağında şişlik bulunan Ali Gürbüz, Ali Güngör Ekin arasındaki karşılaşma ilk turda en kısa süren güreş oldu. Ali Gürbüz rakibini kısa sürede yenerken, puanlamada ise en son tamamlanan güreş ise Mustafa Doğan Özkaya ile Osman Kan arasındaki güreş oldu. Son derece çekişmeli ve hareketli geçen güreş öyle bir karıştı ki, kararı VAR’dan inceleyen kule hakemleri karar verdi ve Mustafa Doğan Özkaya adını ikinci tura yazdırdı.

GÜREŞLERE KATILAN BAŞPEHLİVANLAR

Ali Gürbüz, Cengizhan Şimşek, İsmail Erkal, Osman Kan, Furkan Durmuş Altın, Arif Akın, Ali Güngör Ekin, Mustafa Doğan Özkaya, Ali İhsan Batmaz, Faruk Akkoyun, Hüseyin Gümüşalan, Yalçın Üncül, Ertuğrul Dağdeviren, Semih Turgut, Nedim Gürel, Feyzullah Aktürk, Erkan Ertan, Serdar Yıldırım, Mustafa Arslan, Okan Acar, Kaan Kaya, Mustafa Kemal Karaboğa.

Yaglı Gures Takvim

İLK TUR EŞLEŞMELERİ

Ali Gürbüz -  Ali Güngör Ekin

Nedim Gürel - Yalçın Üncül

Ertuğrul Dağdeviren - İsmail Erkal

Cengizhan Şimşek - Ali İhsan Batmaz

Kırkpınar’ın prensi turnuvaların da şampiyonu… Bu yıl en fazla kürsü yapan da Yusuf Can Zeybek oldu… Kırkpınar’ın prensi turnuvaların da şampiyonu… Bu yıl en fazla kürsü yapan da Yusuf Can Zeybek oldu…

Semih Turgut - Erkan Ertan

Furkan Durmuş Altın - Mustafa Arslan

Arif Akın - Mustafa Kemal Karaboğa

Hüseyin Gümüşalan - Kaan Kaya (puanlamada)

Serdar Yıldırım - Feyzullah Aktürk (puanlamada)

Faruk Akkoyun - Okan Acar (puanlamada)

Mustafa Doğan Özkaya - Osman Kan (puanlamada)

İKİNCİ TURA KALAN BAŞPEHLİVANLAR

Ali Gürbüz, Nedim Gürel, Ertuğrul Dağdeviren, Cengizhan Şimşek, Semih Turgut, Mustafa Arslan, Arif Akın, Hüseyin Gümüşalan, Feyzullah Aktürk, Faruk Akkoyun, Mustafa Doğan Özkaya.

Muhabir: AYŞEM SİCİM