Günlerdir beklenen Balıkesir Gömeç Ulubeyler Güreşleri sona erdi.

GÜREŞLERE KATILAN BAŞPEHLİVANLAR

İsmail Balaban, Orhan Okulu, İsmail Koç, Ertuğrul Dağdeviren, Ünal Karaman, Hasan Cengiz, Enes Doğan, Ramazan Bircan, Turan Balaban, Hamza Özkaradeniz, Erkan Ertan, Kaan Kaya, Ali Güngör Ekin, Arif Akın, Onur Şenel, Menderes Saltık, Recep Taslak, Yalçın Öncül, Mecit Yıldırım, Fatih Koyuncu, Fatih Çakıroğlu, Hüseyin İyican, Serkan Serttürk, Süleyman Aykırı.

2. TURA KALAN BAŞPEHLİVANLAR

Orhan Okulu, Yalçın Üncül, Ertuğrul Dağdeviren,  Turan Balaban, İsmail Balaban, Menderes Saltık, Ünal Karaman, Enes Doğan, Kaan Kaya, Fatih Koyuncu, Hamza Özkaradeniz, Recep Taslak.

ÇEYREK FİNALE ADINI YAZDIRAN BAŞPEHLİVANLAR

Orhan Okulu, Hamza Özkaradeniz, Ertuğrul Dağdeviren, Ünal Karaman, İsmail Balaban, Yalçın Üncel, Recep Taslak ve Enes Doğan.

YARI FİNALE KALAN BAŞPEHLİVANLAR

Enes Doğan, İsmail Balaban, Hamza Özkaradeniz, Recep Taslak.

KİMLERİ ELEDİLER

İsmail Balaban ilk turda Ramazan Bircan, ikinci turda Turan Balaban, çeyrek finalde Ünal Karaman ve yarı finalde  Enes Doğan’ı eledi.   

Hamza Özkaradeniz ise ilk turda Arif Akın, ikinci turda Ertuğrul Dağdeviren, Çeyrek finalde Yalçın Öncül ve yarı finalde de Recep Taslak’ı mağlup etti.

FİNAL GÜREŞİ SERT GEÇTİ

3. Balıkesir Gömeç Ulubeyler Güreşleri’nde finalde Antalya Büyükşehir Belediyesi güreşçisi İsmail Balaban ile Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor güreşçisi Hamza Özkaradeniz karşılaştı. Güreş hayli sert başladı. Güreşin başında İsmail Balaban kaşına darbe aldı ve kanama oldu. İsmail Balaban’ın hayli istekli olduğu güreşlerde Hamza Özkaradeniz biraz daha savunma ağırlıklı güreşti. Bu nedenle de final güreşinde Özkaradeniz iki kez ihtar aldı.  Puanlama giden güreşlerde İsmail Balaban defalarca paçasını aldığı rakibine karşı kayarak dengesini kaybedip düşünce güreşi de kaybetti ve güreşleri Hamza Özkaradeniz kazandı. Böylece 3. Balıkesir Gömeç Ulubeyler Başpehlivanı Hamza Özkaradeniz oldu.    

Milli takımın ayak bastığı çimler denetim altında Milli takımın ayak bastığı çimler denetim altında

D20Haber Denizli Ismail Balaban Baspehlivan Hbr

İSMAİL BALABAN KİMDİR?

İsmail Balaban, 1987’de Antalya Elmalı'ya bağlı Akçay köyünde doğdu. Lise eğitimini açık öğretimden tamamlayan Balaban, Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulundan mezun olup Trakya Üniversitesinde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Balaban 2012 Kırkpınar Başaltı üçüncülüğü, 2013 ve  2017 yıllarında Kırkpınar başpehlivanlığı, 2021 Elmalı başpehlivanlığı, 2014, 2018 Kurtdereli başpehlivanlığı ve 2017 ile  2018 yıllarında Kumluca başpehlivanlığı kazandı. Usta güreşçi Antalya Büyükşehir Belediyesi adına güreşiyor.

Hamza Ozkaradeniz Gures

HAMZA ÖZKARADENİZ KİMDİR?

Alt boylardan, başpehlivanlığa kadar dereceleri bulunan Hamza Özkaradeniz, güreşe minder güreşi ile başladı. 2011 yılında Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda üçüncü olmayı başardı. 2012 Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası’nda 120 kiloda Avrupa üçüncüsü oldu. 2012 yılında ise Gençler Türkiye Serbest Güreş Şampiyonu oldu. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde, çeyrek finallerde 4 kez finalde yenilerek başpehlivan olamadı. 2023 yılında Türkiye Yağlı Güreş Ligi başaltında birinci olarak başpehlivanlığa yükselmeyi başardı. Genç güreşçi Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor takımında mücadele ediyor.

Muhabir: AYŞEM SİCİM