Bugün yurdun dört bir yanında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu vardı. Çocukların kırmızı ve beyaz giysilerle şanlı bayrağı dalgalandırdığı 23 Nisan gününde tüm ülkede çeşitli törenler yapıldı. Resmi tatil olan 23 Nisan sonrası 24 Nisan’ın resmi tatil olup olmadığı merak ediliyor. İşte merak edilenler..

23Nisancocuk1

23 NİSAN’IN ÖNEMİ NEDİR?

23 Nisan Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir yere sahiptir. Günümüzden yıllar önce 23 Nisan 1920’de Birinci Büyük Millet Meclisi Açıldı. Türk milletinin iradesini temsil eden meclisin açılması aynı zamanda halkın egemenliğinin ilanıdır. Türkiye tarihinde en önemli günlerden biri olan 23 Nisan günü resmi tatil olarak ilan edilmiştir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk 1929 yılında 23 Nisan gününü çocuklara armağan etmiş ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adı ile yıllardır büyük coşkuyla kutlanmaya devam etmektedir.

Turizmin başkenti Kemer’de bozuk yol ve kaldırımlar için çalışmalar başladı Turizmin başkenti Kemer’de bozuk yol ve kaldırımlar için çalışmalar başladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Cocuk Bayraminin

2024’DE HANGİ GÜNLER RESMİ TATİL?

1 Ocak resmi tatili 1 gün

Ramazan Bayramı tatili 9-12 Nisan

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili- 1gün

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü- 1 gün

24 nisan tatil mi

Kurban Bayramı tatili 15 Haziran-19 Haziran

Demokrasi ve Milli Birlik Günü- 15 Temmuz- 1 gün

Zafer Bayramı- 30 Ağustos- 1 gün

Cumhuriyet Bayramı- 29 Ekim -1 gün

Okullar Ne Zaman Acilacak 2024 15 Tatil Ne Zaman Bitiyor Ikinci Donem Ne Zaman Basliyor Guuw

24 NİSAN OKULLAR TATİL Mİ?

Bu yıl salı gününe denk gelen 23 Nisan tüm yurtta büyük bir coşkuyla kutlandı. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hem okullarda çeşitli kutlama ve törenler yapıldı. Aynı zamanda geleneksel olarak sürdürülen koltuk devirleri yapıldı. Binlerce çocuğun siyasi liderlerin koltuğuna oturduğu 23 Nisan gününden geriye renkli fotoğraflar kaldı.

Bugünü doyasıya eğlenerek geçiren çocuklar yarın okulların olup olmadığı merak ediyor. Ancak 23 Nisan resmi tatili bir gün ile sınırlı. 24 Nisan günü resmi tatil değildir ve okullar açık olacaktır.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA