Bu sezon başlangıcı yerel seçimlere denk geldiği için bir türlü güreş takvimi de oluşturulamadı. Geleneksel Güreş Federasyonu bir yandan programı hazırlarken, diğer taraftan da yağlı güreşler devam ediyor.

Bu sezon 3 Mart 2024 günü 38. Menemen Ulukent Yağlı Güreşleri ile başladı. Menemen'de düzenlenen 42 başpehlişvanın katıldığı güreşleri Mustafa Batu kazandı. İkinci turnuva ise yerel güreşler oldu. Ordu Kumru Belediyesi Fizme/Dereköy Yağlı Güreşleri 12 başpehilavın katılımı ile yapıldı. Burada da kürsüye Recep kara çıktı.

Fatih Atli Birinci Oldu (Small)

EN CİDDİSİ KUMLUCA YAĞLI GÜREŞLERİ OLDU

Sezonun üçüncü ve en ciddi turnuvası ise 28 Nisan 2024 Pazar günü Antalya'nın Kumluluca İlçesi'nde düzenlendi. 72 başpehlivanın katıldığı güreşler akşam geç saatlerde sona erdi. Burada da Manavgat belediyesi adına güreşen Fatih Atlı Muratpaşa Belediyesi'nden Mustafa Batu'yu mağlup ederek altın madalyayı kazandı. 

Gomecte Gures Turnuvası (Small)

BÜYÜK HEYECAN DEVAM EDİYOR

2024 yılı Güreş takivimi henüz ortaya çıkmasa da yağlı güreş turnuvaları sürüyor. Buna göre tarihleri belli olan 3 güreş ardı ardına yapılacak. 3 Mayıs 2024 Cuma günü Balıkesir 3. Gömeç Ulubeyler Yağlı Güreşleri yapılacak. Geçtiğimiz yıl yapılan 2. Gömeç Ulubeyler Yağlı Güreşleri'ni finalde Tanju Gemici'yi yenen Ertuğrul Dağdeviren kazanmıştı. Fatih Atlı ile Süleyman Başran ise üçüncülük kürsüsünü paylaşmıştı. 

Fethiye Guresleri 5 Mayis Te (Small)

GEÇEN YIL OLAYLI GEÇEN FETHİYE GÜREŞLERİ 5 MAYIS'TA 

Haftanın önemli güreş organizasyonlarından birisi de Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde düzenlenecek. 2. Fethiye Mustafa Kiremitli Güreşleri 5 Mayıs 2024 Pazar günü yapılacak. Geçtiğimiz yıl sezonun son güreşleri olan Fethiye Güreşleri'ne 63 başpehlivan katılmıştı. Finalde İsmail Blaban ile Mustafa Batu güreşmiş, Batu'nun illegal el ense çektiğini ileri süren Balaban finalde güreşi bırakmıştı. Bu nedenle hayli olay olan güreşlerde birinci Mustafa Batu, ikinci İsmail Balaban olurken, Ali Yanatma ile Osman Aynur, 3'ncülük kürsüsünü paylaşmıştı. Bu yılki güreşlere de çok sayıda başpehlivanın katılması bekleniyor.

Aybastı’da yarı finale 3 Antalyalı kaldı… 2024 Aybastı’da yarı finalistler belli oldu… Çeyrek finalde paşanın büyük aslanı, küçük aslanını yendi… Aybastı’da yarı finale 3 Antalyalı kaldı… 2024 Aybastı’da yarı finalistler belli oldu… Çeyrek finalde paşanın büyük aslanı, küçük aslanını yendi…

Alacam Guresleri Yapildi

6 MAYIS'TA BU KEZ SAMSUN'DA GÜREŞ VAR

Yağlı Güreş heyecanı hız kesmeden devam edecek ve bu kez de 6 Mayıs 2024 günü güreş severler Samsun Alaçam Belediyesi Geyikkoşan Yağlı Güreşleri'nde bir araya gelecek. Tarihi güreşlerde geçtiğimiz yıl 20 başpehlivan katılmış, Mustafa Arslan'ı mağlup eden Tanju Gemici birincilik kürsüsüne çıkmıştı. Mustafa Taş ile Recep Taslak ise üçüncülüğü paylaşmıştı.

Muhabir: AYŞEM SİCİM