Kumluca Belediyesi tarafından Kumluca Şehir Stadı'nda düzenlenen yarışmalarda, Kumluca ve çevre ilçelerden katılan kadınlar kıran kırana yarıştı.

A W196827 01

3 DAKİKADA 1 KİLO 362 GRAM DOMATES YEDİ

Mücadelenin hiç durmadığı yarışmada, birinciliği 3 dakikada 24 domates kasası taşıyan Zeynep Keyikçi kazanırken, 21 domates kasası taşıyan Hatice Işık ikinciliği, 17 domates kasası taşıyan Hörü Alkan üçüncülüğü kazandı. Domates yeme yarışmasında da 3 dakikada 1 kilo 362 gram domates yiyen Ayşegül Aydın birinci, 1 kilo 216 gram domates yiyen Ayşe Akyürek ikinci, 1 kilo 178 gram domates yiyen Mefaret Ünal ise üçüncü sırada yer aldı. Halat çekme yarışmasında ise sekiz takımın katıldı. Finalde Kumluca Belediyesi ile Kaşlılar takımı karşı karşıya geldi. Kaşlılar takımı zorlu mücadeleyi kazanarak şampiyon oldu. 

A W196827 04

Antalya’nın o ilçe adliyesinde tuvalet zaferi Antalya’nın o ilçe adliyesinde tuvalet zaferi

HER GÜN DOMATES KASASI TAŞIYORUM

Yarışmada en fazla domates kasası taşıyan Zeynep Keyikçi, sera işçisi olduğunu ve her gün sayısız domates kasası taşıdığını söyledi. Yarışmayı birinci olarak bitirdiği için mutlu olduğunu dile getiren Keyikçi, festival dolayısıyla neşeli bir hafta geçirdiklerini kaydetti.
 

A W196827 05

HALAT ÇEKME ŞAMPİYONU KAŞLILAR TAKIMI OLDU

Kaşlılar takımının kaptanı Saliha Güçlü de serada çalışan kadınların hünerlerini sergilediğini ve Halat çekme yarışmasında birinci olan takımıyla gurur duyduğunu ifade etti. Geçtiğimiz sene aynı yarışmada ikinci olduklarını belirten Güçlü; “Bu yıl birinciliği kaptırmadık” dedi.

A W196827 03

TİYATRO VE KONSER DÜZENLENDİ

Kumluca Belediyesi tiyatrocuları Uğur Duran ve Mehmet Karakaya, etkinlikte kısa bir oyun sergiledi. Yarışma sonunda müzisyen Tuğba Karakuş konser verirken başarılı olan kadınlara protokol üyelerinin eşleri tarafından çeşitli ödül ve hediyeler verildi. 

A W196827 07

Kaynak: İHA