31 MART SEÇİM GÜNÜ MARKETLER AÇIK MI/KAPALI MI?

31 Mart Seçim günü marketlerin açık olup olmadığı, sosyal medyada birçok vatandaşın aklında ki soru oldu. 31 Mart 2024 yerel seçim gününde marketlerin işlev durumu vatandaşların gündeminde. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yapılan bilgilerle, seçim günü açık kapalı yerler belli oldu. Peki, seçim günü marketlerin durumu nedir?

SEÇİM GÜNÜ MARKETLER AÇIK MI?

31 Mart Seçim günü marketlerin durumu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İşti YSK tarafından seçim günü yasaklarının uygulanacağı yerler.

Market2

Açıklanan bilgilere göre BİM, A101, ŞOK, Migros, CarrefourSA gibi zincir marketler seçim günü  açık olacak.

SEÇİM GÜNÜ KAPALI OLAN YERLER

Seçim günü saat 06.00'dan gece 24.00'a kadar alkollü içki satışı yasak olacak. Sivil hiç kimse silah taşıyamayacak. Saat 18.00 dan sonra düğünler yapılabilecek. Kahvehaneler ve internet kafe ve benzeri yerler kapalı olacak.

Market3

31 Mart seçim günü, her türlü yayın organları tarafından siyasi reklam, slogan, seçim ve seçim sonuçları ile ilgili haber, gelişme tahmini yorum yapılması yayın yasağı kapsamında sayılacak.

RTÜK de "YSK kararları gereği bugün saat 23.59'dan seçim gününe kadar siyasi reklamların yayınlanmasının yasak olduğu, medya hizmet sağlayıcı kuruluşların, yarın saat 18.00'e kadar seçime katılan siyasi partiler ile adayların sözlü, yazılı ve görüntülü propaganda faaliyetlerini yayınlayabilecekleri" konusunda uyardı.

MEB BURSLULUK SORULARI 2024 açıklandı mı, İOKBS (Bursluluk) sınav soru kitapçıkları ve cevap anahtarları erişime açıldı mı? MEB BURSLULUK SORULARI 2024 açıklandı mı, İOKBS (Bursluluk) sınav soru kitapçıkları ve cevap anahtarları erişime açıldı mı?

Muhabir: STAJER MUHABİR REMZİYE KAYA