Balıkesir Belediye Başkan adayının kim olduğu gündeme damgasını vurdu. Oyunu kullanan vatandaşlar hangi partinin ve adayın seçimi kazandığını merak ederek araştırmaya başladı. 2024 yerel seçimlerinde K Parti'nin adayı Yücel Yılmaz, CHP'nin adayı Ahmet Akın ve İYİ Parti'nin adayı Turhan Çömez yarıştı. Adaylar arasından kimin seçimi kazandığı ise büyük merak uyandırdı.

Ahmet Akin Kim

CHP Konak Belediye Başkanından borç itirafı; 30 yıldır CHP yönetiminde ama… CHP Konak Belediye Başkanından borç itirafı; 30 yıldır CHP yönetiminde ama…

BALIKESİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLDU?

Yerel seçimlerde oyunu kullanan Balıkesir’de yaşayan vatandaşlar, hangi adayın belediye başkanı olduğunu merak ediyor. Açıklanan verilere göre CHP adayı Ahmet Akın yüzde 51,10 oy alarak Balıkesir Belediye başkanı oldu.

AHMET AKIN KİM?

Ahmet Akın, 25, 26 ve 27.  Balıkesir milletvekili olan Türk iş adamı ve siyasetçidir. Ahmet Akın, 13 Ağustos 1973'te Balıkesir'in Gönen ilçesinde Erdal ve Nejla çiftinin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Gönen'de tamamladıktan sonra İzmir Atatürk Lisesi'nden mezun oldu.

Ahmet Akın

Haziran 2015'te yapılan Türkiye genel seçimlerinde Balıkesir Halk Partisi'nden milletvekili olarak parlamentoya giren Akın, hiçbir partinin tek başına hükümete girmek için gereken sandalye sayısını kazanamadı. Balıkesir, Kasım 2015'te yapılan Türkiye genel seçimlerinde yeniden CHP Milletvekili seçilmiş olup, 26. dönem Kamu İşletmeleri, Kamu Ekonomisi, TBMM ve Dışişleri Komisyonu üyesidir. 2016 yılında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı oldu.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN