Geçtiğimiz günlerde Veryansın TV yayınladığı haberde Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara’nın Genel Başkan Özgür Özel’in talimatına rağmen akrabalarını işe aldığını ileri sürmüştü. Haber sonrası kendisine ulaştığımız Kara olayı doğrulayarak, “Manavgat halkı zaten benim akrabam. Adam alımlarını ben yapmıyorum. Bürokratlarım yapıyor. Liyakatlı olduktan sonra ne fark eder. Daha da adam alacaktık, tasarruf tedbirlerine takıldık” demişti.

Antalya’nın yazlık ilçesinde yollar işgal edildi Antalya’nın yazlık ilçesinde yollar işgal edildi

Baskan Nefi Kara Muhtarlari Agirladi 50732 (2) (Small)

600 BİN AVROLUK VİLLA

Personel alımı ile ilgili eleştirilerini sürdüren Veryansın TV’de Başkan Niyazi Kara’yı bu kez de villa almakla suçladı. Veryansın TV’de yayınlanan haberde şöyle denildi:

“Ayrıca…Başkan Kara’nın yerel seçim sonrası 14 Mayıs 2024 tarihinde Antalya’nın Side ilçesi Kemer mahallesinde yaklaşık 600 bin avro değerinde, henüz iskanı alınmamış, bir site içerisinde inşaatı devam eden lüks bir villa aldığı bilgisine ulaştım. Seçim döneminde “Benim harcayacak param yok” dediği belirtilen Kara’nın söz konusu mülkü nasıl aldığı Manavgat’ta tartışma konusu. Duyduğuma göre Niyazi Nefi Kara talimatla CHP Genel Merkezi’ne çağrılmış. Bugün görüşmeler yapacakmış.”

Başkan Niyazi Kara’nın konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ