2024 Aybastı Yağlı Güreşleri ilk turunda müthiş kapışmalar... Bakın hangi başpehlivanlar ikinci tura yükseldi? Hangi başpehlivanlar elendi? Aybastı'da Recep Kara ve Fatih Atlı şoku... 2024 Aybastı Yağlı Güreşleri ilk turunda müthiş kapışmalar... Bakın hangi başpehlivanlar ikinci tura yükseldi? Hangi başpehlivanlar elendi? Aybastı'da Recep Kara ve Fatih Atlı şoku...

Bu yıl 663’ncüsü gerçekleşen Kırkpınar Yağlı Güreşleri ön eleme ilk turu ile başladı. Daha önce 27 başpehlivanın katılması beklenen ön elemeye toplam 23 başpehlivan katıldı. Tarihinde ilk kez uygulanan ön elemeyi 12 başpehlivan geçerek ikinci tur ön elemeye kalırken, 11 başpehlivan ise ilk ön eleme turu sonunda Kırkpınar’a veda etti.

Kirkpinar On Eleme Ilk Turu Tammlandi

GÜREŞLERE KATILAN BAŞPEHLİVANLAR

Yalçın Üncül, Cengizhan Şimşek, Hasan Cengiz, Serkan Serttürk, Okan Acar, Kaan Kaya, Ali Yanatma, Hamza Köseoğlu, Bekir Eryücel, Mecit Yıldırım, Süleyman Aykırı, Rıza Yıldırım, Arif Akın, Onur Balcı, Yunus Emre Yaman, Menderes Saltık, Salih Erinç, Semih Turgut, Şahali Kurt, Feyzullah Aktürk, Hamza Özkaradeniz, Seçkin Duman, Yıldıray Pala.

GÜREŞLERE KATILMAYAN BAŞPEHLİVANLAR

Kırkpınar elemelerine 27 başpehlivanın katılma hakkı vardı. Ancak 23 başpehlivan katıldı. Güreşlere katılması beklenen 4 başpehlivan  ise kayıt yaptırmadı. Bu yıl hiç güreşlere katılmayan Atilla Güzel’in yanı sıra İsmail Güzel, Abdullah Güngör ve Recep Çakır’da ön elemeye katılmadılar.

Cengizhan Simsek Yildiray Pala Ile Guresti

İLK TURDA MÜTHİŞ GÜREŞLER YAŞANDI

İlk turda 11 çift başpehlivan güreşirken, en ilginç eşleşme Cengizhan Şimşek ile Yıldıray Pala arasında geçti. İki iddialı başpehlivan ilk turda karşı karşıya geldi. Ön elemede ilk olarak Feyzullah Aktürk ile Rıza Yıldırım arasındaki karşılaşma sona erdi ve Feyzullah Aktürk galip geldi. Semih Turgut Onur Balcı, Yalçın Üncül Mecit Yıldırım, Hamza Özkaradeniz Kaan Kaya karşılaşmaları süresinde sona ererken, 7 güreş ise puanlamaya kaldı. Hasan Cengiz ise kura ile adını güreş yapmadan ikinci tura yazdırdı.  

ÖN ELEME İLK TUR EŞLEŞMELERİ

Feyzullah Aktürk - Rıza Yıldırım

Semih Turgut - Onur Balcı

Yalçın Üncül - Mecit Yıldırım

Hamza Özkaradeniz - Kaan Kaya

Arif Akın - Süleyman Aykırı (Puanlamada)

Yunus Emre Yaman - Salih Erinç (Puanlamada)

Cengizhan Şimşek - Yıldıray Pala (Puanlamada)

Seçkin Duman - Hamza Köseoğlu (Puanlamada)

Ali Yanatma - Menderes Saltık (Puanlamada)

Bekir Eryücel - Serkan Serttürk (Puanlamada)

Şahali Kurt - Okan Acar (Puanlamada)

Kirkpinar Yagli Guresleri On Eleme

İLK TURU GEÇEN BAŞPEHLİVANLAR

Hasan Cengiz (Kura ile) Feyzullah Aktürk, Semih Turgut, Hamza Özkaradeniz, Yalçın Üncul, Arif Akın, Yunus Emre Yaman, Cengizhan Şimşek, Seçkin Duman, Ali Yanatma, Bekir Eryücel, Şahali Kurt.

KIRKPINAR’DAN ELENEN BAŞPEHLİVANLAR

Rıza Yıldırım, Onur Balcı, Kaan Kaya, Mecit Yıldırım, Süleyman Aykırı, Salih Erinç, Yıldıray Pala, Hamza Köseoğlu, Menderes Saltık, Serkan Serttürk, Okan Acar.

Muhabir: AYŞEM SİCİM