Antalya Akra Caz Festivali, caz ve dünya müziğinin ünlü isimlerini sanatseverle buluşturmaya devam ediyor. Çağdaş cazın yanı sıra caz müzikten yola çıkarak; funk, rock, Latin, soul, pop ve elektronik tarzları da harmanlayan performanslar ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan festivalin yedincisi, 24 Mayıs - 12 Haziran tarihleri arasında Akdeniz'in ve Beydağları'nın eşsiz manzarası eşliğinde Akra Hotel'in açıkhava sahnesinde gerçekleşecek. Festivalde bu yıl sahne alacak sanatçılar ve gruplar arasında; Dany Brillant, Ibrahim Maalouf, Igor Butman, Larisa Dorina, Moskova Caz Orkestrası, Aziza Mustafa Zadeh, Ralf Cetto, Simon Zimbardo, Kerem Görsev, Ferit Odman, Volkan Hürsever, Engin Recepoğulları, Barış Doğukan Yazıcı, Bulut Gülen, Judith Hill, Eggmann Quartet, Esra Gürçay Quintet, Dila Bahar Quartet, Nubya Garcia, Fazıl Say, Eylül Ergül, Akra Jazz Band, Cem Tuncer, Serdar Barçın, Ozan Çelikel, Barış Dağhan ve Yekta Kopan bulunuyor. 7. Antalya Akra Caz Festivali ne zaman başlıyor?

57814 (Small)

Akra Hotel tarafından düzenlenen, Türk Hava Yolları'nın ulaşım sponsoru olduğu festivalin tek konser biletleri 950 TL'den, tüm konserleri kapsayan kombine (9 konser) biletleri ise 4 bin 750 TL'den yurt içinde ve yurt dışında Biletix gişeleri ile biletix.com adresinde satışa sunuldu.

Küba, Porto Riko, Akdeniz ve Fransız ritimlerini cazla harmanladığı, canlı ve bir o kadar duygu yüklü şarkıları ve danslarıyla sahnede muhteşem bir enerji yakalayan, nostaljik şarkıların yanı sıra; Latin, salsa, swing ve caz melodilerinin hakim olduğu parçalara hayat veren Dany Brillant, 24 Mayıs'ta festivalin açılışını yapacak.

Dsc2866 (Small)

Caz, rock ve dünya müziği türlerini harmanlayan ve kariyeri boyunca oluşturmuş olduğu kendine has stiliyle, trompetin önde gelen isimleri arasında yer alan, 17 albüm ve prestijli Grammy adaylığının ardından yeni projesiyle dinleyenleri felsefi bir dünyaya götüren Ibrahim Maalouf, 'Ibrahim Maalouf & The Trumpets of Michel Ange' projesiyle 26 Mayıs'ta sahnede olacak.

Festivalin daimi konuklarından, dünyaca ünlü saksafon sanatçısı ve Rusya'nın caz elçisi Igor Butman ve alanında usta isimlerden oluşan Moskova Caz Orkestrası'na, ünlü Rus caz ve halk sanatçısı Larisa Dolina'nın eşlik edeceği konser 29 Mayıs'ta festival sahnesinde.

3 Scaled 600X400 (Small)

Festivalin bir diğer konuğu ise fusion ve caz türündeki eserleriyle tüm dünyada büyük ilgi gören, güçlü sesiyle dinleyenleri büyüleyen piyanist, besteci ve şarkıcı Aziza Mustafa Zadeh. 31 Mayıs'ta gerçekleşecek bu konserde Azeri sanatçıya Ralf Cetto (bas) ve Simon Zimbardo (vurmalılar) eşlik edecek.

Caz dünyasının önde gelen isimlerinden piyanist ve besteci Kerem Görsev, yeni albümü 'Lost Ghost'un Türkiye prömiyeriyle 1 Haziran'da Antalyalı sanatseverlerle buluşacak. Kerem Görsev, alanında usta müzisyenler kontrbasta Volkan Hürsever, davulda Ferit Odman, saksafonda Engin Recepoğulları, trompette Barış Doğukan Yazıcı ve trombonda Bulut Gülen ile birlikte müzikseverlere unutulmaz bir caz gecesi yaşatacak.

7 Antalya Akra Caz Festivali Basliyor 53552 1 (Small)

Festival, şarkıcı ve söz yazarı Judith Hill konseri ile devam edecek. Morgan Freeman'ın Oscar ödüllü, '20 Feet from Stardom' isimli belgeselinde seslendirdiği 'Desperation' şarkısıile 2015 Grammy En İyi Müzik Filmi Ödülü'ne layık görülen Hill, 6 Haziran'da izleyicilerle buluşacak.

Seyhan Belediyesi Halkoyunu ekibinden çifte başarı Seyhan Belediyesi Halkoyunu ekibinden çifte başarı

Akra Hotels Caz Festivali Card (Small)

Akra Caz Festivali, Akra Genç Caz konserleri ile genç müzisyenleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. İKSV iş birliği ile İstanbul Caz Festivali kapsamındaki Genç Caz+ yarışmasına katılan ve sahne alan grupların yanı sıra Antalya'dan da grupların davet edildiği, 8 Haziran'daki kra Genç Caz'da bu yıl, Eggmann Quartet, Esra Gürçay Quintet ve Dila Bahar Quartet sahnede olacak.

6643224Ef74Ab0C9A39D4268 (Small)

İlk albümü 'Source' ile dünya çapında büyük beğeni toplayan, Pitchfork, Rolling Stone gibi önemli mecraların en iyi albüm listelerine giren, modern caz dünyasının heyecan uyandıran isimlerinden bol ödüllü saksafoncu ve besteci Nubya Garcia, 8 Haziran'da cazseverlerle buluşacak.

32352 (Small)

Festival, 11-12 Haziran tarihlerinde dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say'ın iki konseriyle son bulacak. Say ve Gershwin bestelerinin yanı sıra çeşitli caz eserlerinin de seslendirileceği konserlerde Fazıl Say'a; Türkiye'nin önde gelen müzisyenlerinden gitarda Cem Tuncer, davulda Ferit Odman, saksafonda Serdar Barçın, trompette Barış Doğukan Yazıcı, trombonda Ozan Çelikel, basta Barış Dağhan'dan oluşan Akra Jazz Band ve vokalde genç yetenek Eylül Ergül eşlik edecek.

Kaynak: DHA