Fenerbahçe başkanlık yarışında her geçen gün yeni tartışmalar yaşanıyor. Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım ile Başkan Ali Koç arasındaki gerginlik Acun Ilıcalı’ya da sıçradı. Aziz Yıldırım, Acun Ilıcalı’nın geçmişini hatırlatarak dikkat çeken iddialarda bulundu.

acun aziz yıldırım

“BİZİ ADNAN HOCA İLE ACUN ILICALI TANIŞTIRDI”

Fenerbahçe başkanı Ali Koç ile Başkan Adayı Aziz Yıldırım arasında tartışma büyüyor. Aziz Yıldırım bu kez Ali Koç’un yönetim listesinde olan Acun Ilıcalı’yı hedef aldı.

Şehit Yangöz, meslektaşları tarafından anıldı Şehit Yangöz, meslektaşları tarafından anıldı

Acun Ilicalidan Aziz Yildirima Sert

Yıldırım katıldığı bir YouTube programında Acun Ilıcalı hakkında dikkat çeken iddialarda bulundu. Yıldırım şunları söyledi: “Acun Ilıcalı Dominik'te 'FETÖ'cülere pasaport veriyormuş! Çağırdım. Yapma. senin için kötü olacak' dedim. 'Ya ben yapmıyorum etmiyorum falan.' Ama var bir şeyler. Onun için fazla konuşmasın. Adnan hoca konusuna girersem, sokağa çıkamaz öyle. Adnan hoca meselesinde onun için oturdum polis fezlekesini okudum. 3 bin 500 sayfa. Orada suçlanan insanların yüzde 20'si 'Bizi Adnan hocayla Acun tanıştırdı' diyor.” 

Aziz Yildirim 24052024 Aa2

“GİTTİĞİMDE 18 YAŞINDAYDIM”

Acun Ilıcalı, Aziz Yıldırım’ın sözlerinin ardından TV 100 kanalında açıklama yaptı.

Acun Ilıcalı, Aziz Yıldırım’ın kendisini karalamaya çalıştığını belirterek açıklamalarına şöyle devam etti: "Aziz Yıldırım, Fenerbahçe başkanlığını çok istiyor olabilir. Seçimden büyük bir hezimetle ayrıldı. Fenerbahçe başkanı olmak için karalamaya çalışmak bana üzücü geliyor.

acun ılıcalı

 Suçlama çok çirkin. Kalkıp 35 yıl önceki konudan bir yere varmaya çalışırsa bunun adı artniyet. Kötü bir düşünce. Adnan Hoca konusunu daha önce açıkladım. 35 yıl önce görüşmüşüm. Gittiğim bir sohbetti. Gittiğimde 18 yaşındaydım. Ayrılalı 34 sene olmuş. 34 senedir görmediğim, alakam olmayan bir adamı, Fenerbahçe başkanı olacağım diye benimle birleştirmesi komik.

acun ılıcalı-1

Taraftarın şunu iyi bilmesi lazım Aziz Yıldırım bu kulübü 600 milyon euro borçla bıraktı. Bir insan bir kulübü 600 milyon euro batırıp öyle gider mi? Aziz Yıldırım'ın Jose Mourinho olayı komple yalan. Üç gün görüşemediler, irtibat kuramadılar! Mourinho, bizimle görüştükten sonra telefon değiştirdi, ulaşamadılar. Anlaşma falan yok. Londra'da görüşmüşler, Mourinho da Ali Koç'a ve projelere baktı... Adam kabul etti."

61552

ACUN ILICALI İLE ADNAN HOCA OLAYI NEDİR?

Türkiye’de yaptığı programlar, özel hayatı ve servetiyle gündem olan Acun Ilıcalı geçtiğimiz yıllarda 19 yaşındayken Adnan Oktar’ın cemaatinde olduğunu şu sözlerle kabul etmişti: “19-20 yaşındaydım. Annemlerin rahmetli olduğu bir dönem Adnan Hoca'yla görüşmüşlüğüm oldu, 1.5-2 yıl. Sonra aralarından ayrıldım.“

acun ılıcalı-2

Adnan Oktar, 2018 yılında suç örgütü kurmak suçundan tutuklandı ve 8 bin yılı aşkın hapis cezasına çarptırıldı. Oktar ve çetesi hakkında 3 bin 908 sayfalık iddianame hazırlandı.

acun ılıcalı-3

Adnan Oktar ile Acun’un yıllar önce çekilmiş bir fotoğrafının ortaya çıkmasının ardından Acun Ikıcalı şöyle açıklama yaptı “Bundan tam 35 sene önceydi. Ben 1-2 sene Adnan Hoca’yı görmüştüm. Fotoğrafın çekildiği yer de Anıtkabir’dir. 35 yıldır görmüyorum, alakam da olmadı. Buna ne yapmak lazım ki? Ben yıllardır hiç görmedim, yan yana gelmedim. Saçmalıkları görünce ayrıldım zaten. Bu durumun konuşulmasını çok saçma buluyorum. Dinin ve maneviyatın güzel bir şey olduğu, iyi insan olmanın güzel bir şey olduğu konuşuluyordu. Bu yüzden de ilgimi çekmişti.”

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA