Adana'daki imamdan özel projeler... Atandığı köy değişimi tattı Adana'daki imamdan özel projeler... Atandığı köy değişimi tattı

Kurban Bayramı’nın ilk gününde Adana’nın Kozan İlçesi’nde hava sıcaklığı nemle beraber dereceleri görünce vatandaşlar tatili de fırsat bilerek, yayla ve denizlere akın etti. Kimsenin kalmadığı ilçeye sessizlik hakim oldu.

Adana Kozan Bayramda Sokaklar Bos Kaldi (1) (Small)

Aşırı sıcakların etkili olduğu Kozan'da meteorolojinin gölgede ölçtüğü sıcaklık değeri 38 olsa da yüzde 100'lere varan nem nedeniyle hissedilen sıcaklık hem gündüz hem de gece 50 dereceye dayanıyor. Bu nedenle Kurban Bayramı'nda 9 günlük tatili fırsat bilen vatandaşlar yaylalara ve denize akın ederek ilçeyi boşalttı. Bayramın ilk günü ilçe sessizliğe büründü.

Adana Kozan Bayramda Sokaklar Bos Kaldi (2) (Small)

KENT SESSİZ KALDI

İlçede Kurban Bayramı için yayla evlerini tercih eden vatandaşlar yaylalara çıkınca kent merkezi bomboş kaldı. Sokakların sakinliği havadan dron ile görüntülenirken ilçede sessizlik hâkim oldu.

Adana Kozan Bayramda Sokaklar Bos Kaldi (3) (Small)

Adnan Menderes Parkı'nda bulunan Adem Delibaş isimli vatandaş, Kozan'da caddelerin bayramın ilk günü bomboş kaldığını ifade ederek, "Vatandaşlar kurban kesimi için yayla evlerine gitti. Bu nedenle kent sessiz kaldı. Başka zaman olsa buralar insan kaynardı" dedi. 

Adana Kozan Bayramda Sokaklar Bos Kaldi (5) (Small)

Kaynak: İHA