Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Adlıhan Dere; mesajında şu sözlere yer verdi:

“Bugün 19 Mayıs, Milli Mücadelemizin başlangıcı olan o kutlu günün yıl dönümü.  Bundan tam 105 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden bu yolda büyük bir adım atılmış, milli mücadelenin ilk kıvılcımı çakılmış, milletimizin gönlünde bağımsızlık ateşi yakılmıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919 Tarihinde Samsun’a çıkarak Türk milletinin asla boyun eğmeyeceğini ve esaret altına alınamayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.  Böylece Türk milletinin güçlü inancı ve sarsılmaz iradesi adeta vücut bularak kurtuluş meşalesini arşa taşımıştır.

SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ

Aziz milletimiz küllerinden yeniden doğduğu bu anlamlı gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir. Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs, gençlere verilen değeri ve duyulan güveni göstermektedir. Gençlerimiz de bu emanetin sorumluluğunu farkında. Bu mukaddes emaneti yaşatmak gençlerimizin en büyük vazifesidir. AESOB olarak biz ülkemizi ve milletimizi aydınlık yarınlara emin adımlarla taşıyacak olan gençlerimize güveniyoruz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden ailelere müjde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden ailelere müjde

GELECEĞİN GÜVENCESİ

Her zaman coşku ve inançla ifade ediyoruz ki; tarihin seyrini değiştirerek destan yazan bir milletin torunları olarak Cumhuriyetimize hep birlikte sahip çıkacağız. Kalbi vatan millet aşkıyla dolu, fikri hür, vicdanı hür kuşaklar yetiştirme görevimizi yılmadan sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Geleceğimizin güvencesi gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 

Kaynak: Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği / BÜLTEN