Seçimlere az bir süre kala partilerin adayları tamamen açıklandı. En son adaylarını Ak Parti açıkladı. Merakla beklenen Antalya Ak Parti adayları dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı toplantıyla açıklandı. Toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Antalya’yı özlemişiz. İlçe adaylarımızın da belirlenmesiyle artık tam saha pres yapacak şekilde çalışacağımız döneme giriyoruz. Bundan 30 yıl önce mahalli idarelerde ilk ke göreve geldiğimizde önümüze çıkan zorluklara rağmen şehirlerimize hizmet için aşkla çalıştık. Bahane aramadık, kolaya kalanlardan asla olmadık. Belediyenin kaynaklarını en doğru ve etkin şekilde kullanarak vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm ürettik. Bir önceki seçimle iş başına gelen CHP zihniyetinin ideolojik esareti altında boğulan tüm şehirlerimizi kısa sürede yaşanabilir hale getirdik. İstanbul, Ankara başta olmak üzere bizim hizmet ve eser siyasetimizle tanışan şehirlerimizi çeyrek asır boyunca adeta altın devirlerini yaşadılar” dedi.

ANTALYA HARABE

CHP’de olan belediyeleri eleştiren Başkan Erdoğan, "Mahalli idarelerde hiç görülmemiş hizmetleri vatandaşlarımıza sunduk. Bir, beraber, iri, diri hep birlikte Türkiye olacağız. Şehirlerimizin nüfusunun artması ve şehirleşmenin artmasıyla birlikte vatandaşlarımızın belediyelerden beklentileri değişti çoğaldı. Belediyeler sadece çöp toplayan yol yapan, park yapan ulaşım hizmeti veren bir konumdan çok daha geniş görevler yapan bir konuma yükseltti. Bizde maşukumuz olana aziz milletimize daha iyi hizmet etmek için sadece kadrolarımızı değil belediyecilik vizyonumu yeniledik, geliştirdik. Bu anlayışla mahalli idarelerdeki 30 yıllık zengin tecrübemizi, iktidardaki 21 yılı aşan güçlü tecrübemizle yoğurduk. Şehirlerimizi Türkiye Yüzyılı vizyonuna hazırlayacak geniş bir yol haritası ortaya koyduk. Bunu 30 Ocak'ta Ankara'da gerçek belediyecilik temasıyla seçim beyannamemiz olarak paylaştık. Amacımız muhalefetin idaresi altında durumu giderek kötüleşen şehirlerimizi içine düştükleri girdaptan süratle çıkarıp hakkettikleri yüksek standartta hizmetlere kavuşturmaktır. İstanbul harap oldu, Ankara harabe, İzmir zaten pert, Antalya harabe. Şimdi CHP zihniyetinin elinde her gün irtifa kaybeden şehirlerimizi gerçek belediyecilik anlayışıyla tekrar buluşturmaya kararlıyız” diye konuştu.

GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORLAR

Şehirlerin 5 yılını kaybettiğini söyleyen Başkan Erdoğan, “Şehirlerimizi iş yapmak milletin sıkıntılarına çözüm bulmak yerine şov yapan kişisel kariyer peşinde koşan muhterislerin insafına bırakamayız” diyen Erdoğan, "Antalya'nın bir 5 sene daha kaybetmeye tahammülünün kalmadığını biliyoruz. 31 Mart'ta Antalya Cumhur İttifakı ile yeni bir döneme yelken açacaktır. Buna hazır mıyız? Kardeşimiz Hakan Tütüncü, bilgisiyle, tecrübesiyle, tevazuuyla, hizmete kendini adamış yetkin ekibiyle şehrinize hizmete hazırdır. İlçe belediye başkanlarımızla Antalya'nın altın çağının başlayacağına inanıyorum. Türkiye genelindeki tüm belediyelerde hayata geçireceğimiz politikaların temel unsurlarını hatırlatayım. Afetlere dayanıklı, dirençli ve sağlam yerleşim yerleri inşa edeceğiz. Şehirlerimizi iklim değişikliğiyle uyumlu hale getirecek yatırımlara öncelik vereceğiz. Akıllı uygulamalara yeni nesil dijital teknolojilere uyumlu alt yapıla kuracağız. Tüm toplumsal kesime karşı sosyal belediyecilik hizmetleri sunacağız. Cumhur İttifakı olarak Alanya gümbür gümbür geliyor. Yeşil kalkınmayı benimsemiş sıfır atık modelini uygulayan sürdürülebilir belediyeciliğe destek olacağız. Şehirlerimizi tarihi ve kültürel varlıkları kormuş, huzurlu güvenli yerleşim yeri haline getireceğiz. Herkesin doğup büyüdüğü yerde kalmasını teşvik ve temin edeceğiz. Belediyelerimizi etkin verimli, adil, şeffaf ve sorumlu anlayışa kavuşturacağız” şeklinde konuştu.

CHP’YE SERT ELEŞTİRİ

CHP’yi sert bir şekilde eleştiren Başkan Erdoğan, “Bunlar çantada keklik olarak gördükleri belediyeler için CHP'de tam anlamıyla belediyeler meydan muharebesi yaşanmaktadır” diyen Erdoğan, "CHP’nin acemi genel başkanı geçen ay aday belirlenme üzerinden aklınca bize laf atıyordu. ‘Karşımıza çıkaracak aday bulamıyorlar’ diyordu. Şimdi Özgür Efendi’nin sesi soluğu çıkmıyor. Biz Bay Kemal'le en azından açıktan ve aleni milletin gözü önünde cereyan eden siyasi bir mücadele yürütüyorduk. Kendisiyle çoğu zaman anlaşamasak da siyasette muhatabımızın kim olduğunu biliyorduk. İşte bu Bay Kemal'i sırtından hançerleyerek koltuğundan indirdiler, Ankara'da bir ofisin dört duvarı arasına vebalı gibi hapsettiler. Özgür Efendi'nin de dikkat etmesi lazım. Aynı hançer, her an kendi sırtına da inebilir. Gerçekten CHP bir alacakaranlık siyasetinin içine girmiş durumda. CHP'nin bünyesini kuşatan hançer ve ihanet üzerinde yükselen alacakaranlık siyasetinin ülkeye bulaştırılmasına izin veremeyiz. Demokrasinin önemli bir unsuru olan muhalefetin bu perişan hali içimizi acıtıyor. Gazi Mustafa Kemal'in hatırasına hürmetle bu partiye oy veren vatandaşlarımızın da bu tablodan rahatsız oldukları kanaatindeyim. İnşallah 31 Mart seçimleri bunu değiştirmek için bir fırsat teşkil etmektedir. Önümüzdeki seçimde şehirlerimizin gerçek belediyecilikle buluşması yanında CHP'de de taşların yerine oturmasına da yardımcı olacaktır. Tabii biz bunların hepsine siyasetin cilvesi diye bakıyor, asıl olarak işimize bakıyoruz. Hep söylediğimiz gibi bizim her alanda hayata geçirecek daha çok eserimiz milletimize kazandıracak daha çok hizmetimiz var” dedi.

İlçe adayları ise şöyle:

Antalya tarihinin en yanlış yatırımına Böcek el atıyor... Expo canlandırılacak Antalya tarihinin en yanlış yatırımına Böcek el atıyor... Expo canlandırılacak

"Akseki - İbrahim Özkan, Aksu - Durmuş Kaan Şahin, Döşemealtı - Bekir Kıvrım, Elmalı - Ali Gökçe, Gündoğmuş - Ali Gülen, İbradı - Hatice Sekmen, Kaş - Mutlu Ulutaş, Kemer - Rahman Şeker, Kepez - Rıza Sümer, Konyaaltı - Durali Kolpak, Kumluca - Hüseyin Orhantekin, Manavgat - Süleyman Okudan, Muratpaşa - Özdemir Manavoğlu, Serik - Veli Vural, Alanya - Adem Murat Yücel (MHP), Demre - İbrahim Oğuz (MHP), Finike - Cenk Şimşek (MHP), Gazipaşa - Mustafa Aksoy (MHP), Korkuteli - Sadık Önal (MHP)" SERCAN AYTIŞ

Muhabir: SERCAN AYTIŞ