Muğla’nın Datça İlçesi’nde bu yıl 23’üncüsü düzenlenen geleneksel 'Akdeniz’den Ege’ye Dostluk ve Doğa Yürüyüşü’ düzenlendi. Yürüyüşe katılanlar Akdeniz’den testilere doldurdukları suları 14 kilometre yürüyerek Ege Denizi’ne döktüler.

Akdenizden Egeye Dostluk Icin Yurudule 49607 (2) (Small)

Datça Çevre ve Turizm Derneği (DAÇEV) öncülüğünde, Datça Kaymakamlığı ve Datça Belediyesi'nin desteği ile düzenlenen davul ve zurnalar eşliğinde 14 kilometrelik yürüyüşe, Datça Kaymakamı Murat Atıcı, Datça Belediye Başkanı Aytaç Kurt ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Mersin’de 4 bin 532 metrekare büyüklüğündeki bayrak yenilenecek Mersin’de 4 bin 532 metrekare büyüklüğündeki bayrak yenilenecek

Akdenizden Egeye Dostluk Icin Yurudule 49607 (3) (Small)

AKDENİZ VE EGE DENİZİ'Nİ BULUŞTURDULAR

Akdeniz sınırından testilere doldurulan sular, 14 kilometrelik yürüyüşün ardından Ege'deki Gökova Körfezi Katyalı Sahili'ne dökülerek, iki denizin bir kez daha buluşmasını sağladı.

Aw197243 03 (Small)

23'üncüsü düzenlenen programda konuşan Kaymakam Atıcı, “Ege’nin birleştiği yer Datça'yız, bu yıl 23'üncüsü düzenlenen Akdeniz’den Ege’ye testilerle su taşıma törenini gerçekleştiriyoruz. Artık geleneksel hale geldi. Mayıs ayında bu yürüyüşü bu etkinliği hep beraber, ilçe halkımızla yapıyoruz. İnşallah doğaya bir katkımız olur. Bu farkındalığı oluşturmak için şimdiye kadar etkinliği yapan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Akdenizden Egeye Dostluk Icin Yurudule 49607 (1) (Small)

Farklı etkinliklerle süren yürüyüş, piknik ve konserin ardından sona erdi.

Kaynak: DHA