Antalya Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, 10 yıllık görev süresine belediye personeline düzenlediği iftar yemeğiyle veda etti. İftara Başkan Halil Şahin’in yanı sıra eşi Ümmü Şahin, Özel Kalem Müdürü Hasan Kızılkaya, başkan yardımcıları, birim müdürleri, meclis üyeleri ve personeller katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Aksu Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hasan Kızılkaya, “Aksu’muza büyük eserler kazandıran, 10 yıldır durmadan, yorulmadan çalışan ve yaptığı hizmetlerle her daim Aksu halkından ‘Allah razı olsun’ dedirten, gönüllerde taht kuran, bugünde bir arada olmamızı sağlayan Başkanımız Halil Şahin’e, sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Başkanımızla ve sizlerle çalışmak, benim için bir onur ve gurur oldu. Hepinizin yolu açık olsun, başarılar diliyorum” dedi.

Halil Şahinaaa (2)

EMANETİ HAKKIYLA YERİNE GETİRDİK

Kızılkaya’nın ardından söz alan Başkan Şahin’in eşi Ümmü Şahin ise, “Sizler her daim bizim ailemiz oldunuz” diyerek, “10 yıldır birlikteyiz ve her daim halkın içinde olduk. Ben bir belediye personeli değilim ama her zaman tamamlayıcı olarak vatandaşlarımızın yanında oldum, elimden geldiği kadar da halkımızı yalnız bırakmamaya çalıştım. Hepimizde çok iyi niyetle çalıştık, ilçemize hizmet verdik. Sizleri çok seviyoruz, sizler her zaman bizim ailemiz oldunuz. Ancak insanoğlunun da olduğu gibi her şeyin bir sonu vardır.

Halil Şahinaaa (3)

Halkımızdan aldığımız bu emaneti de en iyi şekilde, sonuna kadar hakkıyla tamamladığımızı, yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Bu 10 yıllık süreçte eşim kendi özel işi için 1 gün olsun bile izin kullanmadı. İnşallah sizlerde başarıyla çalışmalarınıza devam edersiniz” ifadelerini kullandı.   

HALKIMIZ BİZE BU GÖREVİ LAYIK GÖRDÜ

Son olarak konuşan ve oldukça duygusal bir konuşma yapan Başkan Halil Şahin ise şunları söyledi: “1985 yılında Aksu’da Yörükoğlu Eczanesi adıyla halkıma hizmet etmeye başladım, çiftçilik yaptım, yıllarca mücadele verdim. Halkımızda bize bu görevi layık gördü, 10 yıl boyunca da belediye başkanı olarak en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştım. Siyaseti hep bir hizmet yarışı olarak gördüm ve iki dönem üst üste başkan seçildim. Tabi bu hep halkımızın sayesinde oldu ve teveccühlerine hep layık olmaya çalıştım. Büyük işler yaptık. Öncelikle ilçemizin temelini atalım dedik, işe mülkiyetten, imardan başladık. Çünkü imar olmadan hiçbir şey olmazdı. Bugün geldiğimiz noktada da çok şükür artık Aksu’nun mülkiyet derdi kalmadı diyebiliriz.

Halil Şahinaaa (4)

Kepez’den öğrencilere çorba ikramı Kepez’den öğrencilere çorba ikramı

AKSU’YA VEFA BORCUMUZU ÖDEDİK

Hükümet Konağı, Kent Meydanı-Millet Parkı, Devlet Hastanesi ki 8 katı bitti, ilçemizin artık bir kent görüntüsü oluştu. İşte bir tarafta 420 dönümlük Mesire Alanımız bitmek üzere. Bakın, biz göreve geldiğimizde Aksu’da sadece 6 çocuk parkı vardı, bugün 100’ün üzerinde parkımız var. Bir kapalı pazar alanımız bulunmazken, bugün hemen hemen her mahallemizde bir kapalı pazarımız var. Aksu’yu o zamanın parasıyla 654 milyonluk bir borç batağından da kurtardık, işte Altıntaş. Daha düne kadar dönümü 80-100 bin etmeyen yerler, şimdi 20-25 milyon. Yetmedi yüzlerce tapu dağıttık. Kısacası 35 mahallemizin tümüne, tüm Aksululara dokunan hizmetler yaptık. Bu süreçte de doğru düzgün evimize bile gidemedik. Onun için halkımıza vefa borcumuzu ödediğimizi düşünüyorum. İşte tüm bu işlerin bir ucundan da siz tuttunuz, birlikte yaptık, birlikte başardık. Allah hepinizden razı olsun. Bizden sonra gelecek olanlara da başarılar diliyorum.”

Sercan AYTIŞ/ÖZEL

Muhabir: SERCAN AYTIŞ