Geçtiğimiz pazar günü yapılan yerel seçimlerin ardından büyükşehir ve ilçe belediye meclis üyeleri de belirlenmeye başladı. Buna göre belediye başkanı hariç toplamda 25 üyesi bulunan Aksu Belediye Meclisi, partilerin oy dağılımına göre şeklini aldı. Yeni dönemde Aksu’yu CHP’den 17 isim temsil ederken, geriye kalan 8 üye de Cumhur İttifakı’ndan oluştu. Ayrıca seçime giren İyi Parti ile Büyük Birlik Partisi (BBP) ise meclis üyesi çıkaramadı.

Milletvekili Mustafa Erdem’den sert çıkış: “Bu tedbirler dostlar alışverişte görsün tedbirleri" Milletvekili Mustafa Erdem’den sert çıkış: “Bu tedbirler dostlar alışverişte görsün tedbirleri"

İŞTE MECLİSE GİREN İSİMLER

CHP’den Rıza Maden, Mehmet Şirin Altay, Hüseyin Yılmaz, Yusuf Kumbul, Mevlüt Uludağ, Mustafa Oruç, Mevlüt Erdem, Harun Hor, Mehmet Coşkun, Arif Bülbül, Mehmet Alptekin, Bülent Şahin, Hüseyin Çelik, Mustafa Ceylan, Soner Erbuğa, Abbas Can ve Yaşar Karakartal meclise girerken, Cumhur İttifakı’ndan ise Mehmet Mekik, Metin Büyükkalay, Süleyman Kıncı, Mustafa Kara, Veli Atik, Hakkı Pesen, Galip Saygın ve Hakan Yıldırım yer aldı.

Muhabir: SERCAN AYTIŞ