Güzelyurt Mahallesi’ndeki seçim ofisi açılışına AK Parti Antalya Milletvekilleri Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Köse, AK Parti Önceki Dönem İl Başkanı ve Milletvekili Hüseyin Samani, Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, Cumhur İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Kaan Şahin, AK Parti Aksu İlçe Başkanı Çağatay Çalışır, MHP Aksu İlçe Başkanı Hasan Efe Üstün, meclis üyesi adayları ve çok sayıda ilçe sakini katıldı. Açılışta konuşan Cumhur İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Kaan Şahin, Güzelyurt’ta dahil Aksu’nun tüm mahallerinin sorunları çok iyi bildiklerini söyledi. Şahin, “Güzelyurt bizi bilir, biz de Güzelyurt’u iyi biliriz. Güzelyurt’un sorunlarını, dertlerini biliriz” dedi.

Şahi̇n5 (Small)

SORUN ÇÖZMEK BİZİM İŞİMİZ

Şahin, “Altıntaş’ın da sorunlarını, dertlerini iyi biliriz. 2014 yılında ben ilçe başkanıydım. Burada mülkiyet sorunlarını konuşuyorduk. Bizde bu sorunları çözeceğimizi söylüyorduk. O dönem siz, Aksu Belediyesi’ni bize emanet ettiniz. 10 yıl boyunca Halil Şahin Başkanımız Aksu’ya hizmet etti.

Bu şehirden CHP’ye büyük geçiş Bu şehirden CHP’ye büyük geçiş

Özellikle Büyükşehir Belediyesi bizde olduğu dönemde, Menderes Başkanımız ve Halil Başkanımız ellerini taşın altına koydu. Sorunları çözmek için çok ciddi çalışmalar yapıldı. Kentsel dönüşüm yasasından istifade ederek bu sorunu çözdük. Biz bu sorunları çözeceğiz derken, birileri de, ‘Burada sizin evlerinizi yıkıp kentsel dönüşüme sokacaklar’ diyerek siyaset yaptı.

Şahi̇n2 (Small)

Bu siyaset, şu anda tekrar Aksu’yu yönetmeye talip, bunu da unutmayalım” diyerek şöyle devam etti:

HİÇBİR HİZMET ÜRETMİYORLAR

“İnsanları korkutarak siyaset üretmeyelim. Kendisi için oy devşirmeye çalışanlara prim vermeyelim. Biz kimseyi ne kovduk, ne yerinden ettik, ne de kimsenin evini yıktık. Önümüzde yine sorunlar var.

Şu anda Güzelyurt, Altıntaş ve Mandırlar mahallelerinin bir kısmını kapsayan bölge, Büyükşehir Belediyesi’nin yetkisinde. Ama maalesef bir hizmet üretmiyorlar. Bu bölgelerin birçok hizmete ihtiyacı var, ama Büyükşehir Belediyesi maalesef inşaatlardan ruhsat harcı alıp, gelir elde ediyor.

Sadece yaptıkları budur. Daha bir metre yol yapılmadı. Biz, size söz veriyoruz. İnşallah bu sorunları Hakan Başkanımız ile birlikte çözeceğiz. Sizin de desteklerinizi bekliyoruz. Emin olun ki Aksu’da tarih yazacağız.”

Şahi̇n1 (Small)

AKSU’NUN ALTIN ÇAĞI OLACAK

AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu da Aksulu vatandaşların desteğini istedi. Çavuşoğlu, “Bugüne kadar Aksu’muz için hizmet eden herkese gönülden teşekkür ediyoruz. Aksu’da hala çözülmesi gereken sorunlar var.

Bunların bir kısmını Durmuş Kaan Şahin Başkanımız çözecek, bir kısmını da Hakan Tütüncü Başkanımız çözecek. İnanç ve azim olunca sorunlar da çözülür, hizmet de gelir” derken, Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü ise, “Antalya ve Aksu’nun altın çağını başlatacağız. Biz Aksu ile gurur duyuyoruz, sizlerle gurur duyuyoruz. Aksu’da bilir, Antalya’da bilir, gerçek belediyecilik AK Parti’nin işidir. Hiç kimse merak etmesin, Antalya’mızın 19 ilçesine de hizmetin en güzelini getireceğiz” diye konuştu.

Muhabir: Sercan AYTIŞ/ÖZEL