Belediyeciliğin ne demek olduğunu çok iyi bildiğine vurgu yapan MHP Aksu Belediye Meclis Üyesi A. Adayı Abdurrahman Çelik, “Çalkaya Belde Belediyesi döneminde 5 yıl yazı işleri müdür yardımcılığı görevinde bulundum. Yine bir asfalt firmasında yıllarca şantiye şefliği yaptım. 50 yılı aşkın bir süredir de Aksu’da yaşıyorum, öğretmen lisesi mezunuyum. Halkımızın talepleri, istekleri ne, ilçemizin daha güzel, daha yaşanabilir hale gelmesi için neler yapılmalı, bunların hepsini de tek tek tespit edip dosyaladım” dedi.

SALÇA FABRİKASI KAZANDIRACAĞIZ

Aksu’da hayali olduğunu ifade eden Çelik, “Evet, tarımın gözbebeği, Antalya’nın parlayan yıldızı, bir ucu deniz, beş yıldızlı otelleri olan, diğer ucu uçsuz bucaksız üretim tesisleriyle dolu biricik Aksu’muz ve değerli Aksulular için çok güzel hayallerim var. Bunlardan biri de ilçemize bir salça fabrikası kazandırmaktır. Bunun içinde ülkemizdeki örneklerini incelemiş, oralarda neler yapılmış, kurum aşamaları nasıl ilerlemiş, hepsini de çok tespit ettim” diyerek şöyle devam etti:

HALKIMIZA İSTİHDAM KAPISI OLACAK

“Bakın bu salça fabrikası ile halkımıza istihdam kapısı da sağlamış olacağız. 400-500 kişi burada istihdam olacak. Ürettiğimiz salçaları da bir dünya markası haline getirip, ülkemizdeki her bir evin mutfağında kullanılır hale getireceğiz. Bununla da yetinmeyip, dış ülkelere de ihracatını sağlayacağız. Böylelikle hem çiftçimiz üreticimiz hem de belediyemiz kazanacak. Ek bir gelir kaynağı haline getireceğiz. Şunun altını da çize çize söylüyorum ki bunu başarmakta bizim için çok zor değil.”

Son dakika... Muratpaşa listesi yeniden değişti... Kurnaz listeye girdi Son dakika... Muratpaşa listesi yeniden değişti... Kurnaz listeye girdi

SERCAN AYTIŞ/ÖZEL  

      

Editör: Ali Cem Çon