Bu yıl 8’incisi gerçekleştirilecek olan Aksu Belediyesi Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri, 8 Ekim Pazar günü Aksu Güreş Sahası’nda gerçekleştirilecek. Ali Gürbüz, İsmail Balaban, Orhan Okulu, Yusuf Can Zeybek, Mehmet Yeşil Yeşil, Serhat Gökmen ve Fatih Atlı gibi Kırkpınar başpehlivanlarının kol bağlayacağı güreşlerde, bine yakın sporcu mücadele edecek.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/10/GURES4-Small.jpg AKSU’DA KIRKPINAR COŞKUSU YAŞANACAK 1

2022’NİN BAŞPEHLİVANI ALİ GÜRBÜZ

Geçen yıl finalde Yusuf Can Zeybek’i yenerek başpehlivan olan Ali Gürbüz, bu yıl yine en iddialı isimler arasında. Adeta Kırkpınar havasında geçecek olan Aksu güreşleri, ayrıca sezon finali olarak da gösteriliyor. Gerek kusursuz organizasyonu, gerekse de kıran kırana karşılaşmalarıyla kısa sürede Türkiye’nin sayılı güreşleri arasına giren Aksu, büyük heyecana sahne olacak.

ŞAHİN’DEN GÜREŞ SEVERLERE DAVET

Pazar günü tüm güreş severleri Aksu’ya beklediklerini ifade eden Belediye Başkanı Halil Şahin, “Er meydanında güreş tutacak olan tüm pehlivanlarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Belediye olarak Ata sporumuzu yaşatmanın ve gelecek nesillere taşımanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. İlçe sakinlerimizin büyük ilgi gösterdiği güreşlerimize, tüm Antalya halkını davet ediyoruz” dedi.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/10/GURES3-Small.jpg AKSU’DA KIRKPINAR COŞKUSU YAŞANACAK 2

GÜREŞ ÖNCESİNDE KONSERLER YAPILACAK

Öte yandan yağlı güreşler çerçevesinde bugün Aksu Belediyesi Sünnet Şöleni de yapılacak. Şölen kapsamında gerçekleştirilecek konserlerde ise ünlü sanatçılar Uğur Işılak ile Ümmü Erbil sahne alacak. Ayrıca güreşler öncesinde 7 Ekim Cumartesi günüde (yarın) iki ayrı konser verilecek. Burada da Mustafa Yıldızdoğan ve Sevgi Petek Aksulularla buluşacak. Başkan Halil Şahin, konserlerin ücretsiz olduğunu ve tüm Antalya halkını davet ettiklerini söyledi.

Sercan AYTIŞ/ÖZEL