Aksu Bereket Evi’nde düzenlenen kahvaltı programına Cumhur İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Kaan Şahin, AK Parti Aksu İlçe Başkanı Çağatay Çalışır, MHP Aksu İlçe Başkanı Hasan Efe Üstün, Aksu Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Cihangir Yılmaz ve mahalle muhtarları katıldı. Aksu Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Cihangir Yılmaz, Durmuş Kaan Şahin’e başarılar diledi. Yılmaz, “Bu bir bayrak yarışıdır. Halil Şahin Başkanımız, ilçemize 10 yıl hizmet etti. Kendisine yaptığı hizmetleri için teşekkür ediyoruz. İnşallah Durmuş Kaan başkanımız bayrağı devralır ve ilçemizi daha da ileriye götürür” dedi.

K.şahi̇n1 (Small)

BAYRAĞI DAHA İLERİ TAŞIYACAĞIZ

Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Kaan Şahin ise siyaseti samimiyetle yaptığını söyledi. Şahin, “Aksu’muz için önemli bir seçime gireceğiz. İlçe başkanlığım döneminde hep muhtarlarımızla birlikte hareket etmeye çalıştım. O dönemde çözüm üretmeye çalıştık. Bazı sorunları çözemesek bile gereken mücadeleyi verdik. Birileri bu siyaseti para kazanmak için yapar, birileri makam elde etmek için yapar, birileri de hizmet etmek için ve Allah rızası için yapar. Biz, siyaseti samimiyetle, hizmet için, Allah rızası için yapan insanlarız. Aksu’muz gerçekten sorunlu bir ilçe. 10 yıldır belediye bizde. Belediye Başkanımız Halil Şahin, bu süreçte her sorunu çözmeye çalıştı. Şu anda bir bayrak değişimi oldu ve bizde bayrağı inşallah aldığımız yerden daha ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

MAHALLEDEKİ DEVLET MUHTARDIR

Şahin, “Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Hakan Tütüncü’nün enerjisiyle bizim enerjimizi birleştirerek, Aksu’da inşallah daha hızlı ve pratik çözümler üreteceğiz. Bu arada ilçemizin sorunlarının çözümü noktasında mahalle muhtarlarımıza da büyük görevler düşüyor. Bundan sonra artık Aksu’nun biraz üst yapısıyla, yollarıyla, yatırımlarıyla ve yapılarıyla ilgilenmemiz gerekiyor. Aksu’yu biraz daha merkez ilçe görünümüne kavuşturmamız gerekiyor. Aksu’nun diğer merkez ilçelerden eksikleri yok, aksine fazlaları var. Burada da bizim için muhtarlarımız çok önemli. Bize göre mahalledeki devlet, muhtardır” diyerek şöyle devam etti:

Bu şehirden CHP’ye büyük geçiş Bu şehirden CHP’ye büyük geçiş

K.şahi̇n (Small)

İKTİDARIN AVANTAJLARINI KULLANMALIYIZ

“O nedenle muhtarlarımızdan gelen her türlü talep, istek ve şikâyet bizim için çok önemli. Aksu’da siyaseti biraz yumuşatmamız gerekiyor. Sert siyaseti bırakmamız ve birbirimizi ötekileştirmeden hareket ederek, ilçemizin sorunlarını daha kolay bir şekilde çözmemiz gerekiyor. Bizim derdimiz, Aksu’nun sorunlarını çözmek. Bu anlamda da iktidar partisinin belediyesi olmanın avantajını yansıtmamız lazım. Biz kendimize güveniyoruz. Söz verdiğimiz işi yaparız, yarım iş yapmayı sevmeyiz. Ben, kendim için değil, Aksu için sizlerden ve halkımızdan oy istiyorum. İnşallah seçilirsek de yapacağımız hizmetlerle her zaman güzel anılacağız.”

Kaynak: Sercan AYTIŞ/ÖZEL