Antalya Alanya Belediyesi tarafından 22. kez düzenlenen Alanya Uluslararası Kültür Sanat ve Turizm Festivali'nin ilk günü, DJ Gökhan Sakaltaş ve KÖFN konserleriyle tamamlandı. Belediye Sarayı arkasında kurulan konser alanı, vatandaşlar tarafından erken saatlerde hınca hınç doldu.

Alanya Konser (1) (Small)

Sahneye ilk olarak, Türkiye'nin en başarılı DJ’lerinden Gökhan Sakaltaş çıktı. Birbirinden güzel şarkılarla dinleyicileri coşturan DJ Sakaltaş, adeta bir müzik ziyafeti sundu. Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik’in Danışmanı Sadık Dizdaroğlu, Sakaltaş’a teşekkür ederek, Merve Karlı imzası taşıyan nazar boncuğu ve Alanya temalı bir tablo hediye etti.

Alanya Konser (2) (Small)

DJ performansının ardından ise sahneye son yılların en çok dinlenen ve gençlerin sevgilisi KÖFN grubu çıktı. Alkışlar eşliğinde sahneye gelen KÖFN, sevilen şarkılarını seslendirdi. Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, Kaymakam Dr. Fatih Ürkmezer'in talimatıyla, kent genelindeki yurtların giriş saatinin bir saat uzatıldığını müjdeledi.

Alanya Konser (6) (Small)

Parkta serinleten şarkılar Parkta serinleten şarkılar

Başkan Özçelik, KÖFN Grubu üyelerine Merve Karlı tarafından yapılan Alanya Kilim Dokumasını temsil eden tablo hediye etti. Konser, geç saatlere kadar büyük bir coşkuyla sürdü. Festival kapsamında 25 Mayıs Cumartesi günü DJ Tuense ve ünlü sanatçı Ziynet Sali, 26 Mayıs Pazar günü ise DJ Suat Ateşdağlı ve ünlü müzik grubu Yeni Türkü konserleri gerçekleştirilecek.

Kaynak: ALANYA BELEDİYESİ BÜLTEN