Alanya Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi, özel bireylerin yanında olmaya devam ediyor. Merkez bünyesindeki diyetisyenlik biriminin çalışması olan Engelsiz Mutfak Atölyesi’nde, özel bireyler gruplar halinde yemek yaparak, hem eğleniyor hem de öğreniyorlar.

Aw194514 02 (Small)

Etkinlikle; el becerilerini geliştirmek, beslenmelerini yapmak, besinleri yıkama ve doğrama becerilerini arttırmak, yemek hazırlama aşamasında düşünme ile görsel algılarını pekiştirmek, grup çalışmaları, ortak yemek hazırlama süreçleri, sosyal becerilerini geliştirmek, yeni arkadaşlıklar kurmalarını sağlamak, farklı tarifler deneme ve öz güveni artırmak amaçlanıyor.

Aw194514 04 (Small)

ÖZEL BİREYLERDEN ÖĞLE YEMEĞİ

Alanya Belediyesi Diyetisyeni Şule Yavuz Demir gözetiminde Belediye Oba Kız Öğrenci Yurdu mutfağında gerçekleşen programda, beyaz önlük ve eldivenlerini giyip, bonelerini takan özel bireyler, makarna ve patates salatasından oluşan bir menü yaptılar.

Aw194514 03 (Small)

Antalya'nın En Ucuz İlçeleri Nelerdir? Market ve Konut Fiyatlarına Göre… Antalya'nın En Ucuz İlçeleri Nelerdir? Market ve Konut Fiyatlarına Göre…

Hep birlikte keyifli saatler yaşayan öğrenciler, hazırladıkları yemeklerin tadına baktı. Ekip çalışması ve titizlikle pişirdikleri lezzetli yemekleri sunmanın mutluluğu gözlerinden okunan özel aşçılar, güzel bir gün geçirdiler.

Kaynak: İHA