21 Nisan Pazar günü düzenlenecek olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı, adayların heyecanla beklediği bir etkinlik haline geldi. Adaylar, sınavın başlangıç saati ve yanlarında bulundurmaları gereken belgeler konusunda merak içindeler. ALES/1 sınavı giriş belgeleri, geçtiğimiz günlerde adayların erişimine açıldı. Ancak, sınav saatinin yanı sıra katılımcıların taşıması gereken belgeler konusunda da bilgilendirme önem arz ediyor. Peki 2024 ALES/1 sınavı ne zaman, saat kaçta başlayacak? ALES sınavına giderken yanında hangi belgeleri bulundurmak gerekiyor?

ALES SINAVI İÇİN GEREKLİ BELGELER

TUS sınav

Sınavın başlangıç saati konusunda net bir bilgi bulunmaktadır. Ancak, adayların sınav yerine gitmeden önce, kimlik belgesi, sınav giriş belgesi ve benzeri önemli belgeleri yanlarında bulundurması gerekmektedir. Bu belgeler, sınavın düzenli ve sorunsuz bir şekilde geçmesine yardımcı olacaktır. Peki 2024 ALES/1 sınavı ne zaman, saat kaçta başlayacak? ALES sınavına giderken yanında hangi belgeleri bulundurmak gerekiyor?

sınav-2

Sınav gününe sayılı günler kala, adayların bu bilgilere dikkat etmeleri ve gerekli hazırlıkları yapmaları önemlidir. Adayların sınav stresinden uzak, odaklanmış bir şekilde sınav sürecine girmeleri ve gerekli belgeleri yanlarında bulundurmaları, başarılı bir sınav deneyimi için önemli adımlardır. Peki 2024 ALES/1 sınavı ne zaman, saat kaçta başlayacak? ALES sınavına giderken yanında hangi belgeleri bulundurmak gerekiyor?

Mersin Valisinden büyük müjde… Mersin ile o ülke arası ulaşım 1,5 saate düşecek Mersin Valisinden büyük müjde… Mersin ile o ülke arası ulaşım 1,5 saate düşecek

ALES/1 SINAVI SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Sınavagırıs

ALES/1 sınavı saat 10:15'te başlayacak. Adayların sınava girecekleri bina ve salonların önünde saat 10:00'dan önce bulunması gerekiyor. Sınavın gerçekleştirileceği bina ve salonlarda 10:00'dan sonra adaylar sınav salonlarına alınmayacak.

ADAYLARIN SINAVDA YANINDA BULUNDURMASI GEREKEN BELGELER!

Sınava girecek olan adayların ALES sınav giriş belgelerini, Fotoğraflı TC kimlik kartları ya da geçerlilik süresi dolmamış pasaportlarının aslı adayların yanında bulundurması gereken belgeler arasında yer alıyor. Bunların dışında Sürücü Belgesi, Meslek Kimlik Kartları, Öğrenci Kimlik Kartları gibi belgeler sınava giriş esnasında geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecek.

ALES SINAVI KAPSAMI

ALES/1 sınavı kapsamında adaylara 50 Sayısal, 50 Sözel testi olmak üzere toplamda 100 soru yöneltilecek. Adaylara 100 soru için 150 dakika süre verilecek. ALES/1 sınavı 10:15'te başlayıp 12:45'te sona erecek.

Muhabir: HABER MERKEZİ