ALES'in 2024-ALES/1 oturumu, ülke genelinde 81 ilde 92 sınav merkezinde gerçekleştirildi. Sayısal ve sözel testlerden oluşan 100 soruluk sınav, adaylara 150 dakika süre tanıdı. Saat 10.15'te başlayan sınav, 12.45'te sona erdi ve adaylar, umutlarını ve çabalarını bu kısa süre içinde sınav kağıtlarına yansıtmaya çalıştılar. Peki sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, cevaplar ve sorular ne zaman yayınlanacak işte ayrıntılar…

Osym 3

SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAPLAR NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Sınavın bitişiyle birlikte adayların merakı yeni bir boyut kazandı. Adaylar, ALES'in temel soru kitapçığı ve cevap anahtarının ne zaman yayınlanacağını, yanlışlarını düzeltmek ve performanslarını değerlendirmek için sabırsızlıkla bekliyorlar. ÖSYM'nin açıklayacağı soru kitapçığı ve cevap anahtarı, adayların sınavdaki başarılarını ölçmelerine ve eksikliklerini görmelerine olanak tanıyacak.

Ales 2024 Ne Zaman

ALES NE ZAMANA AÇIKLANACAK?

Her yıl olduğu gibi, bu yıl da ALES sınavının ardından soruların ve cevap anahtarının ne zaman yayınlanacağı büyük bir merak konusu haline geldi. ÖSYM'nin adaylara sunduğu online platformlar aracılığıyla, sınav materyallerine erişmek ve doğru cevapları kontrol etmek, adayların geleceklerine yönelik planlarını yapmalarında önemli bir adım olacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden sürücülere uyarı: Bu yol 30 gün trafiğe kapatılacak Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden sürücülere uyarı: Bu yol 30 gün trafiğe kapatılacak

Ales Sinavi Saat Kacta Olacak

ADAYLAR MERAKLA BEKLİYOR?

Adaylar, sınav sonuçlarını beklerken, bir yandan da ALES'in temel soru kitapçığı ve cevap anahtarının ne zaman yayınlanacağına dair gelişmeleri yakından takip ediyorlar. ÖSYM'nin duyurularını dikkatle izleyen adaylar, sınav sonuçlarını ve geleceklerini şekillendirecek olan bilgilere ulaşmak için sabırsızlıkla bekliyorlar.

Muhabir: stajyer muhabir abdulrezzak kılıç