Antalya'ya salı akşamı gelen Alex de Souza, Antalyaspor taraftarları tarafından büyük bir coşkuyla karşılanmıştı. Öyle ki Brezilya'da bu karşılamaya "Teknik direktör olarak ne başarısı var ki? neden böyle karşılanıyor" yorumları yapıldı. Perşembe günü atılan resmi imzaların ardından Alex de Souza'nın teknik direktörlüğe gelmesinin ne kadar doğru olduğu tartışılmaya başlandı. 

Alexfotoıkı-1
İYİ BİR BAŞLANGIÇ

Alex de Souza, 2014 yılında futbolculuk kariyerini noktalamış ve 2022 yılında teknik direktör olarak çalışmaya başlamıştı. 46 yaşındaki Brezilya'lı teknik adam, teknik direktörlük kariyerine ülkesinin takımı olan Sao Paulo'nun U20 takımını çalıştırarak başladı. Sao Paulo'nun başında 25 maça çıkan Alex de Souza çıktığı 25 karşılaşmada 15 galibiyet, 4 beraberlik, 6 mağlubiyet alarak toplam 49 puan toplarken, rakip fileleri 45 kez havaladırıp kendi kalesinde 32 gol gördü. Alex de Soza'nın Sao Paulo'daki kariyerinde maç başına 1.96 puan ortalaması yakaladı.

Kepez’de milli maç için tek yürek oldu… Binlerce kişi beraber maç izledi Kepez’de milli maç için tek yürek oldu… Binlerce kişi beraber maç izledi

Alexfotobır-1

A TAKIM ÇALIŞTIRIRKEN BEKLENENİ VEREMEDİ

Daha sonra yine ülkesinin takımlarından Avai FC'nin A takımını çalıştıran Alex de Souza'nın Avai FC'deki teknik direktörlük kariyeri kısa sürdü. Geçen sene Avai FC'yi çalıştırmaya başlayan Alex de Souza, takımın başında çıktığı 18 karşılaşmada 6 galibiyet, 3 beraberlik, 9 mağlubiyet alarak toplam 21 puan topladı. Çalıştırdığı takım rakip fileleri 35 kez havalandırırken, kendi kalesinde ise 39 gol gördü. Alex de Souza en son teknik direktörlük yaptığı yer olan Avai FC'de maç başına 1.17 puan ortalaması yakaladı. 

Alefotouc

"ALEX BİR RİSK DEĞİL Mİ?"

Antalyaspor'un, perşembe günü Alex de Souza için düzenlediği imza töreninde, gazetecilerden gelen "Alex de Souza'nın teknik direkötr olarak herhangi bir başarısı yok. Bu bir risk değil mi?" sorusuna Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, "Yani bazen başarı için risk almak gerekiyor. Risk almayı severim. Bundan pişman olmayacağımıza da inşallah eminim. Hocamızla beraber çok başarılı işlere imza atacağız" şeklinde cevap verdi.

Muhabir: Stajyer Muhabir/ABDÜLSAMET FİKİRDANIŞ