Bu heyecan verici etkinlik, bölgedeki yerel kültürü, gelenekleri ve sporu bir araya getiren önemli bir platform olarak biliniyor. Suluova Yedikır Kuş Cenneti Er Meydanı, bu önemli güreş etkinliğine ev sahipliği yapacak. Meydan, güzelliğiyle ünlü Amasya’nın tarihi ve doğal dokusunu yansıtmasıyla da dikkat çekiyor. Dualı çayıra 32 güçlü baspehlivanın, bu muhteşem atmosferde seyircilere nefes kesen bir mücadele sunacağı tahmin ediliyor. Sezonun sonuna gelinirken güreş severler için önemli güreşlerden biri olacak.  Başpehlivanlardan Orhan Okulu, Enes Doğan ve Özkan Yılmaz güreşlere katılacağını paylaştığı bir video ile duyurdu.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/10/ALTIN-SOGAN-GURESLERINE-SAYILI-GUNLER-KALDI.jpg ALTIN SOĞAN GÜREŞLERİNE SAYILI GÜNLER KALDI 1

SULUOVA DERNEKLER PLATFORMU DÜZENLİYOR

Geçtiğimiz sene başlayan güreşler ilk olarak karakucak formatında düzenlense de bu sene daha çok yağlı güreş formatında olacağı öğrenildi. Geçtiğimiz Suluova’da faaliyet gösteren 11 hemşeri derneğin bir araya gelmesiyle oluşturulan Suluova Dernekler Platformu, unutulmaz bir etkinliğe imza attılmıştı. “Suluova 1. Altın Soğan Karakucak Güreşleri Festivali”, coşkuyla düzenlendi. Suluova Şehir Stadı’nın çayırlarında, yaklaşık 500 yerel ve milli güreşçiyle Kırkpınar Başpehlivanları bir araya geldi. Karakucak güreşinin ünlü isimleri, kıspetlerini giyerek mücadele etti. Heyecan dolu Final güreşinde, Suluova’nın gururu Ali Rıza Kaya, Kırkpınar Başpehlivanlarından Recep Kara’yı mağlup ederek zafere ulaşmıştı. Bu muhteşem başarısıyla Suluova’ya büyük bir gurur yaşattı. Suluova 1. Altın Soğan Karakucak Güreş Festivali, tam anlamıyla bir şölen havasında geçti. Seyirciler, güreşin büyüsüne kapıldı ve kahraman güreşçileri coşkuyla destekledi. Etkinlikteki bir diğer önemli unsur ise 2023 yılı güreş ağalığıydı. Bu prestijli unvanı, 25 bin TL’lik teklifiyle Suluovalı iş insanı Yunus Çelik kazanmıştı.

Yasin Çoban https://antalyaningundemi.com/