'

İYİ Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nesrin Ünal mutlu bir azınlık değil mutlu bir çoğunluk için yola çıktığını belirterek, “Antalya’nın ilk seçilmiş kadın milletvekili benim. Bin 800 yıl önce yaşamış Plancia Magna’dan sonra ilk kadın belediye başkanı olacağım” dedi.

Partilerin büyükşehir başkan adaylarının belirlenmesinin ardından rekabet de hızlandı. İYİ Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nesrin Ünal iddialı açıklamalarda bulundu. Antalya’nın seçilmiş ilk kadın milletvekili olduğunu hatırlatan Ünal, ilk kadın belediye başkanı olacağını da ileri sürdü. Belediye Başkan adayı olarak yaklaşık uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Başkan adayı Ünal, “Gezilerimi daha çok kırsal bölgelerde gerçekleştiriyorum. Milletvekilliği dönemimden kalma yaptığım hizmetler burada halk tarafından takdir ediliyor. Gazipaşa’daki su şebekesini ilçeye ben indirttim. Kumluca’nın içme suyunu 67 kilometreden ben getirttim. Kumluca Devlet Hastanesi’nin yapımı, alt yapısı, Ticaret Sanayi Odası’nı ben yaptırdım. Manavgat Devlet Hastanesi’ni 9 ayda bende tamamlattım. Bugün bile o hastane kullanılıyor henüz yenisini tamamlayamadılar. Daha birçok bölgede insanların unuttuğu bölgelerde daha önce hizmetlerim oldu. Korkuteli’nin İmecik Köyü susuz köy diye ünlenmişti. Buraya su sözü verdim. Seçimde buradan yüzde 90 oy aldık. Rüyalarıma bile girmeye başladı. Burada sözü verdim ama çok zordu. Dönemin Bakanı Cumhur Ersümer ile görüşerek buraya su getirttim. Tabi ki insanlar bu hizmetleri unutmadı” dedi.

MUTLU AZINLIK

Başkan Adayı Ertemur; “Yapılmayan projeler artık tutmaz” Başkan Adayı Ertemur; “Yapılmayan projeler artık tutmaz”

Mutlu azınlık için değil, mutsuz çoğunluğu mutlu etmek için yola çıktığını belirten Ünal sözlerine şöyle devam etti:

“Antalya’nın gezmediğim yeri kalmadı. Sorunları tek tek not alıp bunlara uygun projeler ürettim. Çünkü oturduğunuz yerden üreteceğiniz projeler hayatın gerçekleri ile örtüşmüyor. Örneğin Gazipaşa’da Yüksekokul var. Ancak servisleri olmadığı için kızlarımız okula gitmek için büyük sıkıntı çekiyorlar. Bundan önemli bir sorun olabilir mi? Korkuteli turizm bölgesi olduğu için tarımla uğraşan kardeşlerimiz hiçbir teşvikten yararlanamıyor. Halbuki Burdur’un Söğüt İlçesi Korkuteli’ne sınır olmasına rağmen tarım bölgesi olduğu için tüm teşviklerden yararlanabiliyor. Bunun gibi oturarak asla öğrenemeyeceğiniz çok sayıda sorunu tespit ederek, çözümüne ilişkin çalışmaların alt yapısını da başlattık.”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olması durumunda çok sayıda projeyi de hayata geçireceklerinin altını çizen Ünal, “1 Temmuz’dan beri çalışmalarımız sürüyor. Bu sayede hem proje hem de bütçe çalışmaları yapma şansı bulduk. Bir kere ilk iş çok sayıda son derece donanımla gençlik evleri açacağım. Pazar yerlerini haftada bir gün kadınlarımıza tahsis edeceğim. İsrafı keserek partimizin Rüzgar Gülü Projesi’ni uygulayacağım. Ulaşım, toplu taşımacılık, doğa, çevre, arıtma tesisleri gibi çok sayıda projem var. Halkın mutlu olduğu çevre sorunlarının bulunmadığı bir Antalya için mücadele edeceğim” dedi.

Antalya’nın ilk seçilmiş kadın milletvekili olduğunu da hatırlatan Ünal, “Bin 800 yıl önce yaşamış Plancia Magna’dan sonra ilk kadın belediye başkanı da ben olacağım. Antalya’da kadının neler yapabileceğini göstereceğim. Özellikle bu seçimlerde tüm kadınlarımızın desteğini arkamda hissediyorum” dedi. MÜJGAN IŞIK

'

Editör: Haber Merkezi