Yerel seçimlere sayılı günler kala, siyasi partiler büyükşehir belediye ve ilçe belediye adaylarını açıklıyor. Son olarak, Anavatan Partisi Antalya Kepez Belediye adayını kamuoyuna duyurdu. Anavatan Partisi Antalya İl Başkanı Alihan Kansu önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Alihan Kansu, yaptığı açıklamada, “İlk önce Kepez olarak adayımız çıkacak nasip olursa bugün lansmanını vereceğiz. Daha sonrasında 4-5 ilçemizde daha var.  Bu adayları 20 Şubat’a kadar nasip olursa açıklamasını yapacağız” dedi.  

“İTTİFAK YAPILACAK”

Başkan Kansu, açıklamasında bazı siyasi partilerle ittifak yapacaklarını vurgularken, Alanya’da gelecek partisini destekleyeceklerini dile getirdi. Kansu, “bazı ilçelerde de birkaç partiyle ittifak haline girip onları desteklemeye karar verdik. Alanya’da Gelecek Partisi, şu anda net olmayarak söyleyeyim, İyi Parti yani buradaki belediye başkan adaylarını destekleme kararı aldık. Fakat şu anda adaylar belli olmadığı için diğer ilçelerde sadece kendi adayımız olarak Antalya kepez ilçesinde kendi adayımızı çıkartacağız. Döşemealtı var Konyaaltı var, daha sonrasında Korkuteli var. Bunlarla ilgili çalışmalarımızla devam ediyor” ifadelerine yer verdi.  

MURAT KOPUZ KİMDİR?

Anavatan Partisi Antalya Kepez Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Murat Kopuz, yaptığı açıklamada kendinden bahsederken, Anavatan Partisi’ne geçişini anlattı. ANAP Antalya Kepez Belediye adayı Murat Kopuz, “Adım Murat Kopuz aslen Rizeliyim evli 3 çocuk babasıyım. Siyasete lise de başladım. O zamanlar, Cumhuriyet Halk Partisi Safhalarında Gençlik Kolları başkan yardımcısıydım. Daha sonra toplu istifa sonucu Anavatan Partisi’ne geçiş dönemimiz oldu. Sonra şöyle dedik: "Biz nerede daha iyi hizmet verebiliriz?" Eskiden Gençlik Kolları'nın rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın partisine geçmeye karar verdik. Bu şekilde Anavatan'a geldik. İlk mesleğim güvenlik görevlisiydim ve yıllarca Kepez'de büyüdük. Ne yapabiliriz diye düşündük? "Susan biz oluyoruz." dedik ve adımızı duyuralım dedik. Taşeron firmalarda uzun yıllar çalışan işçiler olarak, Kepez’e neler yapabiliriz diye düşündük ve projeler geliştirdik” şeklinde ifadeler kullandı.  

Böcek’ten Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt Böcek’ten Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt

“KEPEZ'DE GÜZEL PROJELERİMİZ VAR”

Başkan adayı Murat Kopuz, “Gençlerin ve çalışan işçilerin yaşadığı sıkıntıları iyi bildiğimizden dolayı, bu yola adım atmaya karar verdik. Kepez'de güzel projelerimiz var. Özellikle evde bulunan ev hanımlarının çalışamaması ve çocuğu olan ev hanımlarının işe gidememesi gibi sorunlara çözüm olabilecek ‘Temiz Kepez’ projesini hayata geçirmeye karar verdik. Kemal Sunal'ın filmlerinde gördüğümüz gibi, mahalleleri temizleme fikrinden ilham alarak, bu projeyi başlatmayı düşündük” diye konuştu.

“TARIM İÇİN ÖNEMLİ PROJELER GELİŞTİRDİK”

Son olarak ANAP Kepez Adayı Murat Kopuz, yaptığı açıklamada Kepez’de tarım için önemli projeler geliştirdiklerini belirtti. Kopuz, “Diğer bir konumuz tarım. Kepez'de bir sürü parsel yerlerimiz var, ancak bunları değerlendiremiyoruz. Tarımın Kepez bölgesinde gelişmiş olduğunu biliyoruz, ancak sadece inşaat sektörüne odaklanmış hizmetler verilmiş. Bu nedenle, tarımı destekleyerek gençlere iş imkânı sağlamayı ve Kepez'in tarım potansiyelini daha etkili kullanmayı amaçlıyoruz. Bir diğer önemli konu, belediyedeki ihaleler. Bu ihaleleri kendi gücümüzle, eleman sayısını artırarak ve belediyenin katkısını daha fazla hissederek gerçekleştirmeyi düşünüyoruz” dedi.

İNSANLARI BİR ARAYA GETİRECEĞİZ

Ekonomik krize dikkat çeken Kopuz, “Evlere yönelik yardımları artırarak, aşevleri sayısını çoğaltmayı hedefliyoruz. Eğitim konusunda, Kepez'de kreş sayısını artırarak genç ailelere destek olmayı ve çocukların daha iyi eğitim almasını sağlamayı planlıyoruz. Ayrıca, turizm ve alışveriş konularında da projelerimiz var. Kepez'in turistik yerlerini daha etkin bir şekilde kullanmak ve yerel esnafa destek olmak amacıyla çalışmalar yapmayı düşünüyoruz. Son olarak, geleneksel bayramlarımızın önemini vurgulayarak, Kepez'de insanları bir araya getirecek etkinlikler düzenlemeyi hedefliyoruz. Geliştirdiğimiz bu projelerle Kepez'in sorunlarına çözümler üretmeyi amaçlıyoruz” dedi. AYFER ŞİMŞEK

Kaynak: AYFER ŞİMŞEK