Ankara’da Yenimahalle ilçesindeki İvedikköy Mahallesi'nde öğle saatlerinde büyük bir yangın çıktı. Hurdacılar Sanayi Sitesi’nde çıkan yangının neden çıktığı henüz bilinmiyor. Rüzgarın da olmasından dolayı yangın kısa sürede büyüyerek etrafı dumana boğdu. Yapılan ihbarların üzerine bölgeye A nkara, Etimesgut ve Sincan ilçelerinden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Hala kontrol altına alınamayan yangına çok sayıda itfaiye ekibi ile helikopter ile de havadan müdahale ediliyor.

Ankarada Geri Donusum Tesisinde Yangin

“ÇIKIŞ NEDENİ HENÜZ BİLİNMİYOR”

Bölgede park halinde yer alan 2 otomobil de yandı. Yangın ile ilgili Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Levent Çeri, açıklamalarda bulundu. Başkan Levent Çeri açıklamalarında şu sözlere yer verdi:

“Henüz net çıkış sebebini bilmiyoruz, ancak bize ilk ihbar açık alanda hurdalık alanda çöp yangını olarak geldi. Tüm itfaiye istasyonlarımız, izindeki itfaiyecilerimiz bölgede. Diğer birimlerden hava desteği de istedik. Şu anda bölgeye bir tanesi intikal etti. Çalışmalarımız devam ediyor. Biz bölgeye daha fazla ilerlemeden kesmeye çalışıyoruz. Can kaybı yok. Rüzgar çok etkili maalesef. Çok etkili ve açık alanda çok lastik yığılmış. Yakın dükkanlar birbirlerine bahçeleri sürekli lastik yığılmış. Maalesef sirayetler söz konusu. Bunun havadan müdahale edilen yerden müdahaleyle engellemeye çalışıyoruz.”

Kargo çalışma saatleri 22-23 Nisan Kargo saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Kargo çalışma saatleri 22-23 Nisan Kargo saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Ankara Yangin

MANSUR YAVAŞ ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP ETTİ

Yangının bulunduğu alana Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ta gelerek çalışmaları olay yerinde yakından takip etti. Ankara Valiliği ise yangın ile açıklamalarda bulundu. Ankara Valiliği şu sözlere yer verdi:

“İlimiz Yenimahalle ilçesi İvedikköy Hurdacılar Sanayi Sitesinde atıl lastiklerin yer aldığı açık alanda yangın hadisesi meydana gelmiş, çevredeki hafif metallerin tutuşması ve rüzgarın da etkisiyle yangın bölgedeki işyerlerine sirayet etmiştir. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilmiş olup, söndürme çalışmaları havadan ve karadan tüm hızıyla devam etmektedir.”

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN