Antalya'da gerçekleşen yerel seçimlerde, CHP'nin adayı Muhittin Böcek, %46.89 oy oranıyla önde görünüyor. Rakibi AK Parti'den Hakan Tütüncü ise %41.87 oy oranına sahip. Bu durumda, Muhittin Böcek'in oy farkı 19.887 olarak kaydedilmişken, toplamda 185.886 oy almıştır. İyi Parti'den aday olan Nesrin Ünal ise %2.48 oy oranıyla yarışta yer almaktadır.

Önde olunan belediye sayısına göre, CHP 14 ilçede önde görünürken, AK Parti 3 ilçede önde bulunmaktadır. DP 1 ilçede, MHP ise 1 ilçede önde gözükmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ise CHP'den Muhittin Böcek ve AK Parti'den Hakan Tütüncü yarışmaktadır. Bu durumda Muhittin Böcek, %46.89 oy oranıyla önde bulunmaktadır.

İlçe bazında, CHP'nin ilçelerdeki önde olduğu yerler arasında Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Kaş, Manavgat, Serik, Kemer, Kepez, Muratpaşa, Aksu gibi bölgeler bulunmaktadır. AK Parti ise Gündoğmuş, Korkuteli, İbradı, Döşemealtı gibi ilçelerde önde gözükmektedir.

Seçim sonuçları, oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından açıklanacak ve resmi sonuçlar Antalya'da da merakla beklenmektedir. Oy kullanma süreci, her seçimde olduğu gibi büyük önem taşır ve seçmenlerin tercihleriyle belirlenecek olan belediye başkanları ve yerel yönetimler, sandık başına gidilerek belirlenecektir.

Antalya ilçe ilçe 2024 yerel seçim sonuçlarını aşağıdaki adreslerden takip edebilirsiniz:

Antalya Belediye Başkanlığı için yarışan adaylar 

Sancaktepe Belediyesinde jakuzi mi var, CHP’li ve AKP’li isim jakuzi kavgasına girdi Sancaktepe Belediyesinde jakuzi mi var, CHP’li ve AKP’li isim jakuzi kavgasına girdi
 1. Hakan Tütüncü
 2. Muhittin Böcek
 3. Nesrin Ünal
 4. Seda Kul
 5. Emine Büyüknohutçu
 6. Ali İhsan Yıldırım
 7. Osman Turgut
 8. Ali Songül
 9. Osman Yıldırım
 10. Hakan Şaklar
 11. Ümit Özkurt
 12. Kemal Bülbül
 13. Nazlı Ece Mutlu
 14. Oğuz Ersöz
 15. Nimet Çakılkaya
 16. Mehmet İlteber Bahadır
 17. Elif Bilen Taş
 18. Abdulbaki Özdemir
 19. Sultan Bayram
 20. Ayhan Uzun
 21. Hasan Hüseyin Ataşoğlu
 22. Sadettin Gündüz
 23. Mevlüt Yakışıklı
 24. Osman Koç
 25. Kıvanç Çetinkaya
 26. Ersan Bilgin
 27. Serdar Üsküplü
Kaynak: HABER MERKEZİ