Antalya’da 31 Mart 2024 yerel seçimleri tamamlandı. Antalya seçmeni Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni 5 yıl süre ile yönetecek olan belediye başkanını belirlediler.  Aylardır ülke gündeminde olan 31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimleri bugün sonuçlanıyor. Antalyalılar Büyükşehir Belediye Başkanlarını belirlemek için sandık başına gittiler. Peki Antalya 31 Mart 2024 seçim sonuçları Ak Parti mi CHP mi önde, hangi aday birinci sırada?

Ilhan Tekin Chp Bayrak4

Antalya’da 19 ilçede oy kullanıldı. Seçmen bu 19 ilçede kendi ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, muhtar ve azalarının yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı’nı için de oy verdiler. Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı, Döşemealtı, Aksu, Kemer, Korkuteli, Elmalı, Finike, Demre, Kumluca, Kaş, Serik, Manavgat, Alanya, Gazipaşa, Gündoğmuş, Akseki ve İbradı’ya toplam 6 bin 66 sandık kuruldu. Bu sandıklarda bir milyon 925 bin 935 seçmen bulunuyor. Peki Antalya 31 Mart 2024 seçim sonuçları Ak Parti mi CHP mi önde, hangi aday birinci sırada?

Ak Parti Logo

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek bu seçimlerde partisinde yeniden aday oldu.  Antalya Büyükşehir Belediyesi için 27 aday yarıştı. Adaylardan 21’i siyasi partiler adına 6’sı ise bağımsız olarak seçime katıldı.

Dünya çocukları Alanya’ya geldi Dünya çocukları Alanya’ya geldi

YSK yasağı kalktıktan sonra bu ekrandan yayınlanacak.

Muhabir: HABER MERKEZİ