Ak Parti Genel Merkezimizde yapılan istişare toplantılarının ardından Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ve İl Koordinatörleri bir araya geldi. Antalya’da 19 İlçenin 10’unda yönetimsel değişiklikler yapılırken, değişim gerekçesi olarak ‘Müsaade isteyen, sağlık sorunları olan, il dışına çıkan arkadaşlarımızın yerine güçlü takviyeler yapılacak’ dendi. Buna göre Kepez, Döşemealtı, Aksu, Alanya, Gazipaşa, İbradı, Korkuteli, Elmalı ve Demre ilçe başkanları atanacak. Muratpaşa ve Konyaaltı ilçelerimizde ise ilçe başkanı yerinde kalırken bu iki ilçenin de yönetimlerinde değişiklikler yapılacak. 10 İlçe’den 8’nin başkanı değişecek, daha önce vekaleten görevini yürüten Demre İlçe Başkan Vekilinin asaleti verilecek, 2 ilçede de başkanlar kalırken yönetimi değişecek.

Buna göre Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Döşemealtı İlçe Başkanı Bekir Kıvrım, Aksu İlçe Başkanı Tevfik Fuat Cebeci, Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Gazipaşa İlçe Başkanı Ali Doğan, İbradı İlçe Başkanı Hatice Sekmen, Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, Elmalı İlçe Başkanı Haluk Altınkaya görevlerinden ayrıldılar.

BAYRAKTAR’DAN AÇIKLAMA

Kurulduğundan günden bu yana milletimiz refahı, birliği ve huzuru için kararlılıkla çalışan AK Parti, Türkiye’nin siyaset sahnesinde önemli bir değişimin ve dönüşümün sembolü olmuştur. Partimizin temel değerleri olan adalet, özgürlük, demokrasi ve milli birlik ruhu Türkiye’nin güçlü bir şekilde ilerlemesi için temel bir direksiyon görevi üstlenmiştir. Toplumumuzun her kesimine kucak açan ve farklılıkları zenginlik olarak gören partimiz, ülkemizin her bir köşesinde birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu güçlendirmiştir. AK Parti davamızın hizmet maratonu bir bayrak yarışıdır. Partimizin yüklemiş olduğu misyonu görev süremiz boyunca ev elimizden geldiğince ilçemizde taşımaya çalıştık. Bundan sonra da taşımaya devam edeceğiz” şeklinde açıklamada bulundu.”

ADAY OLACAKLAR

Öte yandan Bahattin Bayraktar’ın Kepez Belediye Başkan aday adayı olmak için istifa ettiği öğrenildi. Bu arada ayrılan ilçe başkanlarının da önemli bir kısmının aday adaylığını açıklaması bekleniyor. Böylece AK Parti aday adayları da ortaya çıkamaya başlamış oldu. NİHAT TOKLU antalyaningundemi.com