CW Enerji ile yeşil geleceğe bir adım daha CW Enerji ile yeşil geleceğe bir adım daha

Türkiye 31 Mart’ta yerel seçimler için sandık başına gitti. Seçimlerden sonra belediye başkanlarının mazbatalarını ne zaman alacağı merak konusu oldu. Aksu’da mazbatanın ne zaman alınacağı merak konusu oldu. Peki Aksu’da mazbata ne zaman alınacak?

Isa Yıldırım

İki dönemdir AK Parti’nin yönetiminde olan Aksu Belediyesi ilk kez CHP’nin eline geçti. Ak Parti adayı Halil Şahin ve CHP adayı İsa Yıldırım’ın yarıştığı seçimde kazanan CHP adayı İsa Yıldırım olmuştu. İsa Yıldırım ilk kez CHP bayrağını Aksu’ya diken kişi oldu. Peki Aksu’da mazbata ne zaman alınacak?

AKSU’DA MAZBATA NE ZAMAN ALINACAK?

Başkan İsa Yıldırım, bugün mazbatasını alacak. Cuma günü ise devir teslim gerçekleşecek.

İSA YILDIRIM KİMDİR?

23 Nisan 1969'da Aksu'da doğan İsa Yıldırım, eğitimini Antalya'da tamamladı. 2002'de Cihadiye Mahalle Muhtarlığına seçilen Yıldırım, 2004'te AK Parti'den Pınarlı Belediye Başkanı seçildi. 2006’da CHP’ye geçen Yıldırım, 2009'da MHP'den Aksu Belediye Başkanı seçildi. 2014’te Büyük Birlik Partisi’nden Aksu Belediye Başkan adayı olan Yıldırım, 2015’te CHP’ye döndü. 2019’da DSP'den Aksu Belediye Başkan adayı olan Yıldırım, 31 Mart 2024 yerel seçiminde CHP’nin Aksu Belediye Başkan adayı oldu. İngilizce bilen İsa Yıldırım, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Muhabir: Şeyda Tütgün