Muğla Büyükşehir Belediyesi duyurdu 4 ilçeye dev market kurulacak Muğla Büyükşehir Belediyesi duyurdu 4 ilçeye dev market kurulacak

Bu kapsamda ATİK Antalya, Antalya Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Bahar, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu ile bir araya geldi.

PROTOKOL ZİYARETLERİ DEVAM EDECEK!

Atik Prtokol Ziy2 (Small)

Oldukça verimli geçen görüşmelerde, Antalya ATİK Faaliyetlerini anlattı, uluslararası ticaretin artmasına yönelik konular ele alındı. ATİK Antalya Başkanı Erdoğan Budak, yeni yapılanma ile birlikte son sürat çalışmalara başladıklarını belirterek, ilk kapsamda Antalya’da protokol ziyaretleri gerçekleştirdiklerini, kendilerini tanıtıp, işbirliği içinde neler yapılabileceğini protokole ifade etme şansı bulduklarını söyledi. Budak, protokol ziyaretlerinin Antalya merkez ve İlçelerde de devam edeceğini söylerken, ATİK Antalya olarak, Balkanlarda, Makedonya ve Kosova ile Bulgaristan’a iş ziyaretleri gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

YURT DIŞI ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRECEKLER!

Atik Prtokol Ziy5 (Small)

Yapılan ziyaretler sonrası bir açıklama yapan ATİK Genel Başkanı Aziz Şahin, “ATİK Antalya Yürütme Kurulu Başkanlığı başta olmak üzere, yönetim kulumuz ile birlikte bugün Antalya Vali Yardımcımız Mustafa Hulusi Arat, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Ali Bahar, Kepez Kaymakamımız Nusret Şahin, Muratpaşa Belediye Başkanımız Ümit Uysal, Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanımız Ümit Mirza Çavuşoğlu’na ziyaretlerde bulunduk. Özellikle ekonomik olarak ticaret yapan iş insanlarımızın, hem Türkiye içerisinde hem de yurt dışında, ihracat yapabilmeleri için oluşturduğumuz kamu diplomasisi ile, dünyada 78 ülkede 179 başkanlığı ile kurduğumuz sitem ile üyelerimizin birbirleri ile kümelenme sistemi ile ticaret yapmalarını nasıl daha iyi sağlayabilirler bu konuda çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde yine Balkanlarda, Makedonya ve Kosova Ticaret Odaları ve Belediyeler ile işbirliklerimiz oluşacak.

ÇİN HEYET ANTALYA’DAYDI

Atik Prtokol Ziy7 (Small)

Bu bölgelere ziyaretler yapacağız. Geçtiğimiz hafta Antalya’ya Çin heyeti gelmişti. Onların kurmuş oldukları Çin’in Ankara Büyükelçiliğine ziyaretlerde bulunacağız. Yine önümüzdeki günlerde Pakistan’ın İstanbul Başkonsolosu Antalya’da ATİK Yönetim Kurulu üyeleri ile temaslarda bulunacak. Pakistan Türkiye ilişkilerine ATİK olarak nasıl katkıda bulunabiliriz bunu konuşacağız. Yine önümüzdeki günlerde Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği ile ihraççılarımızın kanayan yarası, Bulgaristan ile yaşanana sıkıntıların çözümü amacıyla BAİB Başkanımız ile birlikte Bulgaristan’a giderek bu konuda temaslar da bulunacağız” dedi. Ziyaretlerde verdikleri destek için protokole, Uluslararası İşbirliği Konseyi Genel Başkanı Aziz Şahin ve Antalya Başkanı Erdoğan Budak tarafından, birer teşekkür plaketi verildi.  

Kaynak: BÜLTEN