Antalya Barosu’nun 98. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda etkinlikler düzenlendi. Yapılan törende Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapıldı. Törende konuşma yapan Antalya Barosu Başkanı Av. Hüseyin Geçilmez, törene katılım sağlayan meslektaşlarına Antalya Yönetim Kurulu adına teşekkürlerini iletti.

Whatsapp Image 2024 05 06 At 10.08.30 (Small)

Törende açıklamalar yapan Antalya Barosu Başkanı Av. Hüseyin Geçilmez, “Bugün Baromuzun 98. Kuruluş yıldönümü. Baromuz neredeyse Cumhuriyet ile yaşıt. Baromuzun; Cumhuriyet’in, Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Kuruluşundan bu yana bu ilkeler ışığında baromuzu buraya kadar taşımanın da haklı onurunu hissediyoruz hep beraber. Bundan sonraki Antalya Barosu yönetimlerinin de aynı yolda ve aynı ışıkla yoluna devam edeceğini inanıyoruz” dedi.

Whatsapp Image 2024 05 06 At 10.08.30 (2) (Small)

Muğla Büyükşehir Belediyesi yeni araçlarını filosuna kattı Muğla Büyükşehir Belediyesi yeni araçlarını filosuna kattı

“ANAYASA KARARLAR TANINMIYOR”

Cumhuriyet’in 100. Yılı ile beraber baronun kuruluşunu kutlamanın da ayrı bir önemi olduğuna değinen Başkan Geçilmez, “Baromuzun tüm imkanlarını kullanarak her ne kadar iktidar bizi ekonomik olarak dar boğaza sokmaya çalışsa da biz kendi imkanlarımızı zorlayarak bir kokteyl düzenleyeceğiz bu akşam. Meslektaşlarımızın hepsini oraya bekliyoruz. Dediğim gibi Cumhuriyetimiz, demokrasimiz, insan hakları hepsi bizim savunma alanlarımız içerisinde. Bundan sonra da tüm gücümüzle bu değerleri savunmaya devam edeceğiz. Adalet sisteminin geldiği nokta ortada. Anayasa mahkemesi kararlarının bile tanınmadığı bir ülkeye dönüştük. Bu noktada barolar iyi ki var, Antalya barosu iyi ki var. İyi ki avukatlar var. Yaşasın Cumhuriyet” sözlerine yer verdi.

Muhabir: STAJYER MUHABİR SİBEL YEŞİL