Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde devrilen teleferik direğine kabin çarptı. Parçalanan kabinde 1 kişi hayatını kaybederken yaralanan 17 kişinin ise tedavisi devam ediyor.

Vatandaşlara ücretsiz sağlık müjdesi Vatandaşlara ücretsiz sağlık müjdesi

Antalyadaki Teleferik Kazasindan Aci Haber Aydin

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi bugün olağan üstü toplantı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yeni dönem ilk meclisini teleferik felaketi için olağanüstü yaptı.

Başkan Muhittin Böcek, meclis açılışında açıklamalar yaptı. Başkan Böcek şu sözlere yer verdi:

"Kıymetli çalışma arkadaşlarım öncelikle sizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Tabiki dün 17.28’de başlayan bir afet yaşadık, bir kaza yaşadık. 1 vatandaşımız hayatını kaybetti ona meclisimiz adına Allah'tan rahmet diliyorum. Ayrıca 7 vatandaşımız yaralı onlara da acil şifalar diliyorum. Tahliye sürecinde 3 arkadaşımız daha yaralandı. 10 yaralı arkadaşımıza da Büyükşehir Belediye Meclisimiz adına onlara da acil şifalar diliyorum. Saat 17.28 itibari ile İtfaiye Daire Başkanım aradı. Ben evdeydim hemen olay yerine gittik ve orada olayla ilgili kriz masasında ilk açıklamayı bana yaptırdılar. Hiç uyumadan bugüne kadar başta sayın valim ve AFAD başkanımız olmak üzere tüm milletvekillerimiz vardı. Ayrıca Genel başkan yardımcılarımız, milletvekillerimiz, grup milletvekillerimiz, her siyasiyi parti milletvekillerimiz, tüm kurum kuruluşlarımız, askerlerimiz, polisimiz vardı. Kısacası AFAD başkanı ve çalışanları hepsi beraberdi. İçişleri bakanımıza teşekkür ediyorum. Bakan yardımcımız Münir Karalıoğlu’na teşekkür ediyorum onlar hemen ilgilendiler. Sonuç olarak şu an itibari ile 174 vatandaşımızı kurtarma çalışmaları yapıldı. Onun için geciktim. Öncelikle itfaiye ekibimiz başta İstanbul Ankara, Denizli, Muğla Belediye Başkanı kendisi katıldı ve Balıkesir Belediye Başkanımız ve tüm ekipleri geldi. Öncelikle Antalya’mız adına geçmiş olsun ve hayatını kaybeden vatandaşımıza da Allah rahmet eylesin. Tabiki Antalya’mızda seçimler yapıldı. Muhtarlarımız seçildi 913 mahallemizde ve 19 ilçede belediye başkanlarımız seçildi. Sevgili Antalyalılara bir kez daha huzurunuzda teşekkür ediyorum. Antalya’da seçimi demokrasi kazanmıştır. Geçen dönem sayılarımız farklıydı. Bu dönem 16 ilçede mensubu bulunduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nde destek gördük. Sonrasında da diğer Demokrat Parti’de, AK Parti ve Milliyetçi Halk Partisi’nden bir de İYİ Parti’den bir arkadaşımızın olduğunu biliyorum. Ben bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Önce bize oy verenlere teşekkür ediyorum sonra da oy veren vermeyen bütün vatandaşlarımızın emrinde olacağım. Bu meclisi sizlerle birlikte hep beraber birlikte yöneteceğiz. Çünkü bu meclis son derece 5 yıllık meclis süremde bütün belediye başkanı arkadaşlarım bilir. Herkesi kendi belediye başkanımız, kendi partili belediye başkanımız gibi göreceğim. Bunu her ortamda söylemekten çekinmedim bundan sonra da yine söyleyeceğim. 3 belediye başkan arkadaşımı da Cumhuriyet Halk Partili arkadaşım gibi göreceğim. Bir kez daha söylemek isterim. Sizlerle beraber Antalya’da 5 yılı daha azimle ve gururla devam ettireceğiz. Hiçbir kimseyi ötekileştirmeden, hiçbir kimseye siyaset yapmadan beraberce çalışacağız. Seçimlerimizin tekrar sizlere ve Antalya’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Başarılar diliyorum."

Muhabir: YAPRAK ÖZER