Türkiye 2024 Yerel Seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen isim Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olan Muhittin Böcek oldu. Peki ikinci kez Antalya’nın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Muhittin Böcek Kimdir? Siyasi kariyeri ve eğitim hayatı…

İş insanı Şerif Kaynar’dan önemli açıklama İş insanı Şerif Kaynar’dan önemli açıklama

MUHİTTİN BÖCEK KİMDİR?

Muhittin Böcek 1962 yılında Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini memleketi Antalya’da tamamlayan Böcek, daha sonra zirai üretim ve ulaşım sektörlerinde çalıştı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü'nden mezun olan Muhittin Böcek, ardından yine aynı üniversitenin Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirdi. Muhittin Böcek daha sonra Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde siyaset bilimi ve kamu yönetimi alanında yüksek lisans yaptı.

Siyasi kariyerine 32 yaşında başlayan Muhittin Böcek, 1994-1999 yılları arasında Anavatan Partisi Merkez İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. 1999 yerel seçimlerinde Anavatan Partisi’nden Konyaaltı Belediye Başkanı seçildi. 2002 CHP’ye katılan Böcek, 2004 yerel seçimlerinde CHP’den aynı göreve yeniden seçildi ve 2019 yılına kadar Konyaaltı Belediye Başkanlığı görevini yürüttü. Daha sonra 31 Mart 2019 tarihinde düzenlenen yerel seçimlerde Millet İttifakı 'nın adayı olarak Cumhuriyet Halk Partisi'nden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildi. Son yapılan seçimde Muhittin Böcek yine belediye başkanı seçildi.

Muhabir: HABER MERKEZİ