Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yıkılıp, yeniden yapımına başlanan Kumluca Atatürk Stadyumu inşaatında sona gelindi. Proje tamamlandığında başta güreş, deve güreşi, futbol, konserler ve festivaller gibi çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Kumluca Ataturk Stadyumunda Calismalar Hizla Suruyor 8 (Small)

Kumluca halkının sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlayacak proje ilçenin önemli bir buluşma noktası haline gelecek. Stadyum projesinde protokol tribünü ve seyirci koltuklarının montajının yanı sıra elektrik, su tesisatı ve iç-dış boyama gibi temel altyapı çalışmaları tamamlandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden garip çalışma… Yol yapıldı durak yok Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden garip çalışma… Yol yapıldı durak yok

Aw041630 06 (Small)

13 bin 200 metrekarelik Kumluca Atatürk Stadyumu 6 bin 650 metrekarelik bir alana inşa ediliyor. Projede, çeşitli ihtiyaçları karşılamak üzere idari alanlar, tuvaletler, engelli tuvaleti, duşlar, soyunma odaları, depo alanları, enerji odası ve su deposu gibi önemli bölümler bulunuyor.

Kumluca Ataturk Stadyumunda Calismalar Hizla Suruyor 20231107Aw07 1 (Small)

Proje kapsamında 2000 metrekarelik bir yeşil alan da oluşturularak, sporcular ve ziyaretçiler için dinlenme ve nefes alma alanları sağlanmış olacak. Bununla birlikte, stadyumun etrafında 97 araç kapasiteli bir otopark da inşa edilerek ziyaretçilerin ve spor etkinliklerine katılanların rahatça park edebilmesi sağlanacak. 

BAŞKAN BÖCEK’TEN MÜJDE

Aw070957 02 (Small)

Sosyal medyasından müjde veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Kumluca Atatürk Stadyumu'nda sona yaklaştık. 6 bin 600 metrekarelik inşaat alanı. 100 kişilik otopark. Güncel maliyeti 125 milyon TL olan stadımızı kısa sürede tamamlayarak hizmete açacağız” dedi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN