Antlya Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yer alan merkez ilçelere belli aralıklarla hizmet veren Evde Sağlık Hizmetleri Birimi'nden teknik ve manevi destek gören hasta ve hasta yakınlarının yaşam kalitesi artıyor.

EVDE BAKIM HİZMETİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİYOR?

Büyükşehir Belediyesi sınırları dahilinde Konyaaltı, Muratpaşa, Kepez, Aksu ve Döşemealtı gibi merkez ilçelere belirli aralıklarla hizmet veren Evde Sağlık Hizmet Birimi, daha çok 65 yaş üstü vatandaşlar, kronik rahatsızlığı olan hastalar, engelliler ve bakıma muhtaç kişilere hizmet sunarken bu hizmetlerden tek başına yaşamını devam ettiremeyen, kişisel bakımlarını yapamayan ve yoksulluk içinde yaşayan vatandaşlar da faydalanabiliyor.

Evdebakim (Small)

HEM TIBBİ HEM MANEVİ DESTEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, ücretsiz bir şekilde gerçekleştirdiği Evde Sağlık Hizmeti ile engelli, yaşlı veya yatalak durumda bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olarak hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. Doktorlar, hemşireler, fizyoterapistler ve bakım personelleri, ihtiyaç sahibi vatandaşları kendi evlerinde ziyaret ederken hastalar da bu şekilde kendilerini yalnız hissetmiyor ve moral buluyor.

Desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlara enjeksiyon, sonda takılması, şeker-tansiyon ölçümü ve diş muayeneleri yapılırken, yaşadıkları alanın temizliği ve öz bakımları da ihmal edilmiyor. Tıbbi malzeme desteğinde de bulunulan hastaların hastanede müdahale edilmesi gereken bir durum yaşamaları durumunda, nakil ambulans ile hastaneye götürülmesi sağlanıyor.

Evdebakim4 (Small)

EVDE BAKIM HİZMETİ, 6 BİNE YAKIN VATANDAŞIN YARDIMINA KOŞTU

Antalya'da 16 bin 200 kayıtlı hasta sayısı bulunan evde sağlık hizmetinden 2023 senesinde 5 bin 591 hasta ve yaşlı vatandaş faydalandı. 6 bin 160 hemşire, 319 doktor ziyareti, 5 bin 654 kez ücretsiz ambulans temini, 2061 sağlık kurumlarına araç temini, 563 kişiye fizyoterapi, 156 kişiye diş hekimi muayene ve tedavi işlemi gerçekleştirildi. Bunların yanı sıra 2 bin 105 evin temizliği yapılırken, 110 vatandaşa da öz bakım hizmeti verildi.

Manavgatta 560 Hanede Evde Bakim Hizmeti Devam Ediyor 1692866727 (Small)

Aydın’daki güreşte heyecan dolu anlar yaşandı Aydın’daki güreşte heyecan dolu anlar yaşandı

HİZMETE NASIL BAŞVURULUR?

Sağlık hizmetinden faydalanmak isteyen hastalar ve hasta yakınlarının bu konuda farklı seçenekleri mevcut. Vatandaşlar; 326 94 06 numaralı telefonu arayabilir, Belediye'nin internet sitesinden veya ABİM aracılığıyla başvuru gerçekleştirebilir ya da direkt birim merkezine giderek başvuru yapabilirler.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA