Antalya’da kent genelinde kaldırım ve refüjlerde gerekli bakımların yapılmamasından dolayı bu alanlar çayıra döndü. Özellikle kenar mahallelerde süregelen sorun nedeniyle vatandaşlar, kendilerinin görmezden gelindiğini dile getirerek bu görüntüleri hak etmediklerini belirtiyor. Kaldırımlarda ve orta refüjlerde yer alan çimlerin kesilmemesi nedeniyle uzayan çimenler neredeyse diz boyuna ulaştı. Yaz ayları nedeniyle bu alanlarda böceklerin yuva yaptığını ifade eden vatandaşlar, bu alanlarda yılanların yuvalama yapmasından korkuyor. Kenar mahallelerin bakımsızlığından isyan eden vatandaşlar, yetkililere seslenerek yardım istedi.

Antalyanin Refüjleri Cayira Dondu (4) (Small)

GÖRÜNTÜLER İÇLER ACISI

Antalya’da uzun süredir süregelen bakımsız kaldırımlardan ve refüjlerden dolayı isyan eden vatandaşlar, yetkililere seslenerek yardım istedi. Her fırsatta mahalle aralarındaki sorunlardan bahseden vatandaşlar, bu sorunların yalnızca kenar mahallelerde değil şehir merkezinde de olduğunu dile getiriyor.

Antalyanin Refüjleri Cayira Dondu (3) (Small)

Bakımsızlığı hak etmediklerini belirten vatandaşlar, “Bizde bu şehirde yaşıyoruz. Tertemiz, çiçekli sokaklara sahip olmak bizimde hakkımız. Bu refüjlerin bu hali normal mı gerçekten? Diz boyu otlar var. Burada böceklenmeler oluyor. Yılanlar geziyor mu gezmiyor mu bilmiyoruz. Güvenli olduğunu düşünmüyoruz. Gerçekten çok üzülüyoruz bu görüntülere. Biz bu otların düzenli olarak kesilmesini istiyoruz.

Antalyanin Refüjleri Cayira Dondu (2) (Small)

Turizm kenti Kemer’de turizm değişiyor… Kemer’de yeni dönem başlıyor Turizm kenti Kemer’de turizm değişiyor… Kemer’de yeni dönem başlıyor

Bu alanların yanlarından geçerken korkuyoruz. Yaz mevsimi yani böceklerin yılanların ortaya çıktığı bir dönemdeyiz. Bu alanların tehlike saçmasının yanı sıra görüntü olarak da hiç hoş görüntüler değil.  Sokaklarımızı çiçekler içinde bakımlı bir şekilde görmek istiyoruz. Yetkililere buradan sesleniyoruz. Lütfen denetimler yapılarak düzenli bakımlar yapılsın” şeklinde konuştular.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN