O projeyi Antalya’da yapan tek belediye Konyaaltı oldu O projeyi Antalya’da yapan tek belediye Konyaaltı oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi haziran ayı olağan meclisine gelecek olan madde dikkatleri üzerine çekti. Antalya Büyükşehir Belediyesi Cittaslow (Sakin Şehirler) Ağı'na katılmak için yürüttüğü projeyi resmileştiriyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Sakin Şehirler Ağı'na üyelik konusunu haziran ayı meclisine getiriyor. Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili olarak üye müracaatında gerekli olan 3 bin 500 Euro’nun ödenmesi için yetki isteyecek.

Antalya Sakin Şehir (1) (Small)

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 1999 yılında İtalya’da kurulan ve 296 şehrin üyesi olduğu Cittaslow (Sakin Şehirler) Ağı’na üye olma kararı almıştı. Daha önce Başkan Danışmanı Lokman Atasoy, Antalya’yı uluslararası alanda daha iyi tanıtmak amacıyla farklı platformlarda yer almasının önemli olduğunu söyledi.

büyükşehir meclis

Sakin Şehirler Ağı’nın, çevre, altyapı, kentsel yaşam kalitesinin artırılması açısından etkili olduğuna değinen Lokman Atasoy, “Tarım, turizm gibi yerel ürünlerin desteklenmesi, kültürün yaşatılması gibi konularda; ekonomik, çevresel ve sosyal alanlarda sürdürülebilirlik felsefesini benimseyen bu ağı önemsiyoruz.

Antalya Sakin Şehir (2) (Small)

Büyükşehir Belediyesi’nin Cittaslow Metropol girişiminin yanı sıra Sakin Şehir vasfına uyan ilçelerimizin de bu ağda yer almasını destekliyoruz. Türkiye’nin Cittaslow da 25 üyesi var. Antalya Büyükşehir Belediyemiz ve üç ilçemizin bu ağa girmesi noktasında hedefimiz var. Marka şehirler yaratmak adına bu ağda yer almak zorundayız. Turizm sadece fuarlar ile olmuyor. Uluslararası alanda bu ağların büyük katkısı oluyor” demişti.

Antalya Buyuksehir Belediye Meclisi 2023 Un Ilk Toplantisi Yapildi N8L U Y

Eğitimde, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Cittaslow yolculuğuna ilişkin de bir sunum gerçekleştirilmişti. Türkiye’deki Cittaslow kentler ve örnek çalışmalarının da değerlendirildiği toplantıda 2023 yılında Cittaslow Ağı’na üye olan Finike Belediyesi’nin üyelik süreci de paylaşılmıştı.

Muhabir: YAPRAK ÖZER