Antalya Büyükşehir Belediyesi yüzde 500’lük zammı savundu Antalya Büyükşehir Belediyesi yüzde 500’lük zammı savundu

Antalya’nın gözde turistik beldelerinden Adrasan’da yaz aylarında nüfus artışına bağlı yaşanan su sorunları, ASAT’ın yenileme çalışmaları ile son buluyor. Yaz aylarında su kullanımının artmasıyla artan ihtiyacı karşılayamayan, çapı yetersiz kalan borular 225 Hdpe borular ile değiştiriliyor. 1200 metrelik hattın yenileme çalışmalarında son aşamaya gelindi. Sezon öncesi çalışmaların tamamlanmasından memnun kalan vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür etti.

ADRASAN YAZIN SUSUZ KALMAYACAK

Adrasan Mahallesi’nin ihtiyaç duyduğu içme suyu yatırımlarına devam ettiklerini belirten ASAT Kumluca Şube Müdürü Tarık Tuzcular “Adrasan mahallemiz yaz aylarında turizmin yoğun yaşandığı, yerli yabancı birçok misafirin ağırlandığı önemli turistik bölgelerimizden birisi. Yaz aylarında yaşanan bu yoğunluğa bağlı içme suyu hatlarımızda basınç düşüklüğü yaşıyorduk. Bu yüzden çapı düşük kalan hatlarımızı büyülterek 1200 metrelik Sahil Caddesi hattımızı 225 Hdpe borularla değiştiriyoruz. Yazın yaşanabilecek su sıkıntıları bu çalışmalarımız ile çözüme ulaştıracağız. Çalışmalarımızda son aşamaya geldik. İnşallah kısa süre içerisinde kesintisiz bir şekilde su hizmetimizi vereceğiz” dedi.

SÖZÜNÜN ERİ BAŞKAN

Muhtar Bi̇rol Atalay (Small)

Büyükşehir Belediyesinin yaşanan sıkıntılara hızlı çözüm üretmesinden memnun olduklarını belirten Adrasan Mahallesi Muhtarı Birol Atalay süreç ile ilgili şunları söyledi: “Mahallemizde içme suyu sıkıntıları daha önceden yoğun bir şekilde yaşanıyordu. Muhittin Böcek Başkanımızın göreve gelmesiyle, ASAT’ın yoğun çalışmalarıyla bu sıkıntılarımız giderek azaldı. Neredeyse elli yıllık olan ve eskiyen borular değiştirildi. Sağlıklı suya kavuştuk. Adrasan her geçen yıl nüfusu artan ve yaz aylarında çok yoğunluk yaşayan bir turistik beldemiz. Kalabalık arttığı zaman mevcut hatlar ihtiyacı karşılamamaya başladı. Muhittin Böcek başkanımıza yaşadığımız sıkıntıları iletince bizlere hemen sahip çıktı. Yaz sezonu başlamadan çalışmalar başlayacak dedi söz verdi ve sözünü hemen yerine getirdi. Şükürler olsun sezon öncesi güçlendirilen borular ile bu sorunumuz da çözüldü. Allah’ın izniyle bu çalışmalar ile yaz sezonunun çok daha rahat geçeceğine inanıyoruz. Her şey güzel oldu daha da güzel olacak."

BİZİM İÇİN BÜYÜK PROJE

Adrasan Sahi̇l Caddesi̇ İçme Suyu Hatti Yeni̇leme (10) (Small)

Yenileme çalışmaları ile uzun yıllar sorun yaşamayacaklarını söyleyen mahalle sakini Ünal Özbey, “Yaz sezonu gelip kalabalıklar başladığı zaman içme suyumuzda kesintiler yaşıyorduk. Özellikle hafta sonları aşırı bir nüfus artışı yaşıyoruz. Mevcut hatlardan gelen suyumuz Haziran, Temmuz aylarında artık yetmemeye başlamıştı. Yeni hattın güçlendirilmesiyle inşallah suyumuz kesilmeyecek. Tertemiz sağlıklı suyla buluşmak, depomuzun ve hatlarımızın yenilenmesi bizleri çok mutlu ediyor. Bizim bölgemiz için bu proje büyük bir proje. Adrasan’ımızın içme suyu problemini en az 50 yıl ortadan kaldıracak bir proje. Başkanımızın seçimi yeniden kazandığı için mutluyuz. Yeniden göreve gelir gelmez çalışmalara hız verdi sorunumuzu çözdü. Hizmetlerinden dolayı ekibine ve kendisine çok teşekkür ederiz.” dedi.

YAZIN NE YAPACAĞIZ DİYE DÜŞÜNMEYECEĞİZ

Gönül rahatlığıyla temiz su tükettiklerini belirten Rahime Özbey isimli vatandaş ise yaşadıkları sıkıntıları şu sözlerle ifade etti: “Yaz aylarında misafirimiz geliyor gidiyor onları ağırlamak bizler için sıkıntı oluyordu. Suyumuz kesildiği zaman çamaşır bulaşık makinelerimiz çalışmıyor, duşumuzu bile alamıyoruz. Çok şükür şimdi yaz aylarını düşünmeyeceğiz. Artık suyumuza kavuşuyoruz çok mutluyuz. Allah bu hizmeti yapanlardan razı olsun. Muhittin Başkanımıza çok teşekkür ederiz.”

Kaynak: ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ / BÜLTEN