Antalya’da yaşanan toplu taşıma krizi nedeniyle vatandaşlar, dolu gelen otobüslere ateş püskürüyor. Sefer sayılarının yetersiz olması nedeniyle otobüslere binemeyen vatandaşlar, ulaşım sorununa tepki gösteriyor. Antalya’nın kangren bir sorunu haline gelen ulaşım sorunu pandemiden sonra artarak zirveye taşındı. Trafik çilesinin de yaşandığı Antalya’da toplu taşıma sorununun da boy göstermesi nedeniyle vatandaşlar, mağdur oluyor. Tıklım tıklım gelen otobüslere binemeyen vatandaşlar, bindikleri takdir de ise üst üste yolculuk yapmak zorunda kalıyor. Durumdan şikayetçi olan vatandaşlar, yetkililere bir kez daha seslenerek ulaşım sorununun çözülmesini istedi.

Antalya'nın elektriği siyasetin gündemi oldu... Antalya üzerinden yalanlama rüzgarı... Antalya'nın elektriği siyasetin gündemi oldu... Antalya üzerinden yalanlama rüzgarı...

Antalya Buyuksehir Belediyesi Dolu Otobüs (Small)

"NEFES ALAMIYORUZ"

Sıcak havaların etkili olduğu Antalya’da ulaşım sorunu çileye dönüşmeye devam ediyor. Sıcak havalarda tıklım tıklım otobüslerde seyahat etmek zorunda kalan vatandaşlar ‘Artık yeter’ diyerek, yetkililere seslendi. Konforlu bir ulaşım isteyen vatandaşlar, “Otobüsler tıklım tıklım geliyor. Binsek üst üste gideceğiz, binmesek bir saat otobüs bekleyeceğiz. Havalar sıcak bir saat yeniden otobüs beklemek istemiyoruz ama bindiğimiz takdir de ise otobüslerde nefes alamıyoruz. Otobüslerin dolu olmasından dolayı kapılar kapanmıyor. Emniyet kemeri uyarılar yapıyorlar ama biz otobüslerde ayakta ve üst üste gidiyoruz. Nerede can güvenliği? Nerede konfor?

Antalya Buyuksehir Belediyesi Toplu Tasima (Small)-1

“SAATLERCE OTOBÜS BEKLEMEK İSTEMİYORUZ”

Küçük bir yerde yaşamıyoruz biz. Dünyaca ünlü olan bir şehirde yaşıyoruz ama en büyük sorunumuz ulaşım. Biz otobüslerde nefes alamıyoruz artık. Otobüslerin ağzına kadar dolu olmasından dolayı tutunacak yer dahi bulamıyoruz. Şoförlere daha fazla yolcu almayın dediğimizde ise bize tepki gösteriyorlar. Biz yolcu almayın dedikçe orta ve arka kapılardan yolcu alıyorlar. Biz tepki gösterirken ise hala daha arka kapılardan binenler kartlarını yollasınlar diyorlar. Gerçekten tek derdimiz bu mu? Biz daha fazla ulaşım sorunu yaşamak istemiyoruz. Bıktık usandık artık. Saatlerce otobüs beklemek istemiyoruz. Türkiye’nin en pahalı ulaşımını kullanıyoruz ama karşılığını alamıyoruz. Konforlu bir ulaşım bizim de hakkımız. Ulaşım sorununun çözülmesini istiyoruz” şeklinde konuştular.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN