Türkiye 31 Mart’ta yerel seçimler için sandık başına gitti. Seçimlerden sonra belediye başkanlarının mazbatalarını ne zaman alacağı merak konusu oldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde mazbatanın ne zaman alınacağı merak konusu oldu. Peki Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde mazbata ne zaman alınacak?

Antalya Büyükşehir Belediyesi yaptı… Emekliler sosyalleşti Antalya Büyükşehir Belediyesi yaptı… Emekliler sosyalleşti

Antalya Buyuksehir Belediye Baskani Muhittin Bocekten Adaylik Aciklamasi Suskunlugumuz Asaletimizdendir B21N

Uzun yıllar Konyaaltı Belediye Başkanlığı yapan ve geçen dönem Büyükşehir Belediye Başkanı olan Muhittin Böcek ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, seçimlerde karşı karşıya gelmişti. Yeniden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Muhittin Böcek, Antalya’ya ikinci kez Büyükşehir Belediyesi’ne CHP bayrağı dikti. Peki Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde mazbata ne zaman alınacak?

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE MAZBATA NE ZAMAN ALINACAK?

Muhittin Bocek Turizm Aciklamasi

Başkan Muhittin Böcek’in Cuma mazbatasını alması bekleniyor.

MUHİTTİN BÖCEK KİMDİR?

Muhittin Böcek 1962 yılında Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini memleketi Antalya’da tamamlayan Böcek, daha sonra zirai üretim ve ulaşım sektörlerinde çalıştı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü'nden mezun olan Muhittin Böcek, ardından yine aynı üniversitenin Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirdi. Muhittin Böcek daha sonra Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde siyaset bilimi ve kamu yönetimi alanında yüksek lisans yaptı.

Muhittin Bocek Santral Mahallesi Kentsel (3) (Small)

Siyasi kariyerine 32 yaşında başlayan Muhittin Böcek, 1994-1999 yılları arasında Anavatan Partisi Merkez İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. 1999 yerel seçimlerinde Anavatan Partisi’nden Konyaaltı Belediye Başkanı seçildi. 2002 CHP’ye katılan Böcek, 2004 yerel seçimlerinde CHP’den aynı göreve yeniden seçildi ve 2019 yılına kadar Konyaaltı Belediye Başkanlığı görevini yürüttü. Daha sonra 31 Mart 2019 tarihinde düzenlenen yerel seçimlerde Millet İttifakı 'nın adayı olarak Cumhuriyet Halk Partisi'nden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildi. Son yapılan seçimde Muhittin Böcek yine belediye başkanı seçildi.

Muhabir: Şeyda Tütgün