Ruslar akın akın ülkesine döndü Antalya’da evler elde kaldı Ruslar akın akın ülkesine döndü Antalya’da evler elde kaldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) bir yandan yatırımlarına devam ederken, diğer taraftan da zarar verdiği yolları da kısa sürede asfaltlıyor. 2024 yılında da çok ciddi yatırımlara hazırlanan ASAT’ta en büyük hedeflerden biri de içme suyu borularını değiştirerek su kaybını önlemek. Şu anda boruların eskiliği nedeniyle yaklaşık yüzde 55 zayiat yaşanıyor. ASAT bu zayiatı engellemek için bütçesi oranında su borularını yeniliyor.

Son yıllarda yaşanan kuraklık ile birlikte su daha da önemli bir hale geldi.  Şu anda da Antalya’nın başta Korkuteli ve Elmalı olmak üzere bir çok ilçesinde su sıkıntısı yaşanıyor.

Asfaltlama Calismasi Buyuksehir Antalya

SIRA DOĞU İLÇELERİNDE

Daha önce Batı ilçelerinde yapılacak olan asaltlama çalışmaları için ihale yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi şimdi de Antalya’nın doğu ilçeleri için ihale açtı. Antalya Akseki, Alanya, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Manavgat ve Serik ilçeleri’nde 250 bin metrekare granüler temel, 250 bin metrekare bitümlü Astar Tabakası, 250 bin metrekare çift tabaka bitümlü sathi kaplama işleri ihale edilecek. İhale 8 Temmuz 2024 günü saat 14:30’da Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü’nde yapılacak.

Antalya Buyuksehir Asfaltlama

HEMEN ASFALTLANIYOR

Öte yandan eski dönemde bu tür çalışmalar sonrası asfalt yapımı yıllar sürüyordu. Vatandaş özellikle üstü sadece kapatılan boru döşenmesinin ardından büyük sıkıntı yaşanıyordu. ASAT bir süredir daha yatırımı yapmadan kazı yapılacak olan alanın yeniden eski haline getirilmesi için asfalt alımını önden yapıyor. Bu sayede de kazı çalışmalarının ardından borular döşendikten kısa bir süre sonra bölge halkına mağduriyet yaşatmadan eski haline çevriliyor.

Muhabir: NİHAT TOKLU